AKTUALITA: XLIV. Kynžvartského poháru byl za odměnu všem!

21.06.2019 14:17

Začátek června už tradičně patří v házenkářském kalendáři mládežnickému turnaji dívek "Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše", který se hraje v našem městě Lázně Kynžvart nepřetržitě už více jak 40 let. Letošního ročníku se zúčastnilo opět o něco více týmů než v loňském roce, a to 47 z celé České republiky, z toho 4 domácí družstva. Nejdále to k nám měly týmy Háčka Veselí a SHK Kunovice. Bohužel kapacita turnaje není nekonečná, proto nám pod čarou zůstalo několik zajímavých celků, které jsme již do letošního ročníku nemohli přijmout a my věříme, že se společně setkáme třeba zase za rok. Přihlášky KYP 2020 jsou v plném proudu a polovina míst je již zaplněná:-) To je pro organizátory ta nejlepší vizitka a odměna, stejně jako následující slova některých zúčastněných týmů:

 

 

Jak to celé letos dopadlo? V minižákyních kralovala děvčata z Hájů Praha, následovaná DHK Baník Most a bronzové medaile po dlouhé době zůstaly v domácím prostředí! V mladších žákyních zlato vybojoval tým DHC Slavia Praha, stříbrnou příčku obsadilo družstvo HC Háje Praha a třetí pozice patřila SHK Kunovice. Ve starších žákyních si i od nás odvezlo zlato letošní suveréní družstvo HBC Strakonice 1921, které opanovalo také Žákovskou ligu. Druhé místo si vybojoval tým HK Spartak Ústí n.Labem a na třetí příčce skončila děvčata z DHK Slavoj Žirovnice. Putovní pohár získala děvčata z DHC Slavia Praha! V rámci individuálních statistik byla mimo jiné oceněna jako nejlepší hráčka v kategorii starších žákyň naše Šárka Kapusniaková! Všem gratulujeme!

Kompletní výsledků k shlédnutí zde.

 

 

Čtyřdenní maraton plný sportu doprovázený smíchem a pohodou, a to ve většině případů pod širým nebem, které nám nadělovalo sluníčka tak akorát, si vyžádal opět spojení sil spousty dobrovolníků, partnerů a sponzorů. Velké poděkování tedy patří těm, kteří nás podpořili finančně - MĚSTO LÁZNĚ KYNŽVART, KARLOVARSKÝ KRAJ, D-PRODUKT, AR - OKENNÍ TECHNIKA, VEOLIA, PENAM, CHEVAK, MARIUS PEDERSEN, STARNET, TRITIA, Vítězslav Novák, Eva Schneiderová, Petr Vojáček. Neméně důležití jsou pro nás partneři, kteří nám pomáhají zajišťovat chod této akce - ZŠ A MŠ LÁZNĚ KYNŽVART A LÉČEBNÉ LÁZNĚ LÁZNĚ KYNŽVART, kteří poskytují nejen ubytovací kapacitu, ale zajišťují také kvalitní stravování našich sportovců, rozhodčích, hostů a organizátorů. Zvlášní kapitolu pak tvoří velká skupina dobrovolníků - zapisovatelé, kioskáři, vedoucí hřišť a stolků, zdravotníci,  uklízeči, .... kteří svůj čas věnují na maximum tomu, aby se u nás malým házenkářkám a jejim trenérům líbilo a odjížděli od nás se spoustu nezapomenutelných zážitků! Klobouk dolů před Vámi a Vaší prací, nesmírně si toho vážíme!

 

Kompletní fotogalerie k shlédnutí zde.

Nezbývá jen než si zapsat do kalendářů datum XLV. KYNŽVARTSKÉHO POHÁRU - VI. MEMORIÁLU MILANA PROKEŠE, který se uskuteční ve dnech 12.6. - 14.6.2020! Tady prostě nemůžete chybět. Půkulaté výročí bude nutné řádně oslavit a my věříme, že budete s námi!