AKTUALITA: Zatěžkávací zkouška sportovní haly na jedničku!

13.11.2018 11:49

Lázně Kynžvart mají a vždy měli své pevné místo na házenkářské mapě. Tradičně se však všechna sportovní utkání odehrávala na venkovních hřištích. To je však již minulostí! V malém městě na západě Čech vyrostla v letošním roce nová multifunkční sportovní hala.

Výstavba byla zahájena v březnu letošního roku, přičemž projektové práce probíhali již od roku 2016, samotná kolaudace završila celý proces pak o osm měsíců později. Realizaci předcházelo několikaleté kolečko dotačních žádostí, mezi nimiž bylo stěžejní prosazení projektu v rámci Podprogramu 133D531 na podporu materiálně technické základny sportu MŠMT. Na sklonku roku 2017 byl projekt zařazen mezi vybrané akce podpory! Na financování zbývajícího podílu nákladů výstavby se podílelo Město Lázně Kynžvart, Krajský úřad Karlovarského kraje a řada soukromých organizací. Zároveň byla vyhlášena veřejná sbírka pro dobrovolné přispěvatele a finance jsou do konce roku 2018 shromažďovány na transparentním účtu MONETA Money Bank 225292016/0600.

Sportovní hala má za sebou první zkušební provoz. Zatěžkávací zkouškou se tak stalo utkání 8. kolo 2. mladší dorostenecké ligy odehrané v sobotu 10.11.2018 mezi domácím týmem a TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Body do tabulky dlouhodobé soutěže nám bohužel tento zápas nepřinesl, ale více jak stovka diváků vytvářející bouřlivou domácí kulisu viděla pohlednou a bojovnou házenou. Nová hala obstála na jedničku! Přesto nebylo odhaleno ještě všechno, práce na detailech stále probíhají. Samotné slavnostní zahájení provozu sportovní haly je naplánováno na sobotu 1.12.2018. Sportovně – kulturní program za účasti spousty zajímavých a vážených hostů bude probíhat celý den, všichni jsou srdečně zváni! Dopolední část zahájí soutěžní turnaj PKSH nejmladších házenkářek v kategorii přípravka, ve 13:50 bude oficiálně slavnostně zahájen ostrý provoz sportovní haly za účasti hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové a starosty Města Lázně Kynžvart Jindřicha Zívala. Od 14:00 hodin nastoupí pak ke svému ligovému utkání mladší dorostenky, kterým bude soupeřem tým HC Plzeň a od 16:00 hodin se poprvé v nové hale představí naše ženské družstvo, které se utká v derby s týmem Slavoj Tachov. V rámci doprovodného programu budou mít diváci možnost shlédnout mažoretky STS Magic Star z Chebu, letošní několikanásobné mistryně světa z MS mažoretkových formací, které se konalo v září v Kapském Městě, dále pak vystoupení tanečního klubu „Hobby dance MDK Sokolov a v neposlední řadě se představí moderní gymnastky z GSK Mariánské Lázně. Součástí programu je také rozsvícení vánočního stromečku na náměstí v Lázních Kynžvart a následný raut pro zvané hosty. Novému sportovnímu stánku nezbývá nic jiného než popřát bezproblémový provoz, spoustu diváků a nikdy nekončící počet zajímavých sportovních klání.

Nová sportovní hala nebude však sloužit jen oddílům místní TJ, ale její dveře jsou otevřené školním aktivitám, veřejnosti a všem sportovním klubům ze širokého okolí. Areál TJ nabízí skvělé místo pro letní i zimní soustředění. Kromě ideálního klimatu a terénu je možno využít všechna sportoviště, ke kterým také patří fotbalové, házenkářské a workoutové hřiště, v rámci regenerace je k dispozici lázeňský bazén. V bezprostřední blízkosti areálu se nachází ubytovací kapacita se 47 lůžky Handball Sporthotelu. Čeká Vás vstřícný přístup a pohodové zázemí.

A jaké akce čekají sportovní halu v blízké budoucnosti? Kromě domácích utkání 2. mladší dorostenecké ligy a 2. ligy žen jsou na házenkářském programu tyto turnaje: v neděli 18.11.2018 soutěžní turnaj PKSH mladších žákyň, ve středu 28.11.2018 turnaj Lázeňské školní ligy, v neděli 2.12.2018 soutěžní turnaj PKSH mini žákyň, v sobotu 26.1.2019 soutěžní turnaj PKSH starších žákyň, v rámci prodlouženého víkendu 1. – 3.2.2019 Pololetní turnaj určený pro mladší a starších žákyně, v neděli 17.3.2019 regionální kolo Házenkářského desetiboje a tradiční oblíbený turnaj Kynžvartský pohár – Memoriál Milana Prokeše, jehož XLIV. ročník proběhne ve dnech 7. – 9.6.2019. Pomyslným vrcholem sezony 2018/2019 bude ve středu 12.6.2019 závěrečný turnaj Lázeňské školní ligy.