AKTUALITA: Zimní soustředění 2019 Horní Blatná zahájeno

17.02.2019 18:55

Jsme tu zas! Krušnohorský penzion Javor opět praská ve švech a tradičně se otřásá ve svých základech. Kynžvartské házenkářky obsadili i to nejposlednější volné místěčko a užívají si společný týden, který se nese ve znamení pohody, úsměvů, lyží a zábavy. 35 dětí v doprovodu početného zástupu dospěláků je na svém místě a jarní prázdniny věnují jen a jen dětem. V lyžařské školičce máme po úspěšném absolvování z minulých let jen jednu holčičku, která se mezi nás přidala teprve nedávno a nově také snowboarďáky. Na svou chvíli čeká Mikulášek, který na hory ale dorazil s čerstvě zašívanou hlavou. Nechme se překvapit jak to letos dopadne. Mezi účastníky je také několik nováčků, zejména z řad nejmladší kategire přípravky. Ovšem není to na nich vůbec znát, do házenkářské party okamžitě zapadly a ani na svahu se nenechaly zahanbit. 

První lyžařské dopoledne bylo absolutně bezchybné, sluníčko svítilo a všichni jsme si to skvěle užívali. Odpolední program vyplnila procházka zasněženou Horní Blatnou, kde je místy určitě i metr a půl sněhu. Fotbalové hřiště, kde jsme trávili letní soustředění je k nepoznání, sníh přikryl lavičky a téměř vyplnil i fotbalovou branku až po horní břevno.

Děti jsou rozděleny do 6 družstev a dnes je čeká představování názvu svých týmů včetně vlajek. Je to opět zajímavé - mezi námi jsou Rakeťáci, Žárovky, Kuřata na paprice, Židi, Bouráci, Pateláci. Proběhlo také první bodování úklidu pokojů a první tým má téměř za sebou svůj den služby, který zvládli s několika drobnými chybičkami. I na sjezdovce se nám prohání šest skupinek různé lyžařské úrovně. Za chvíli děvčata čeká první večerní vědomostní soutěž a první kolo týmových otázek, které prověří jejich celodenní pozornost.

O naše prázdné žaludky se dnes opět skvěle postarala kuchyně v čele s Františkem, a to v podání obědové rajské omáčky a večerních zapečených brambor, po celý den doplňované vydatnými svačinami.

Zdravíme domů a doufáme, že si užíváte minimálně stejně tak jako my tady:-)

Fotogalerii, kterou průběžně doplňujeme, si můžete prohlédnout zde.