AKTUALITA: Zpravodajství z hor - 1.den

03.02.2017 18:15

První páteční den byl tradičně ve znamení příjezdu, ubytování a rozdělení všech účastníků do šesti družstev. Penzion praská ve švech, ale každý má co potřebuje a nikomu nic neschází:-) Ani mobily, které všchni bez remcání odevzdali a volný čas využívají jinak než s elektronickými vymoženostmi v ruce!

Po párkovém obědě a krátkém odpočinku, který družstva využili k tvorbě názvů týmů a vytváření týmových vlajek, jsme vyrazili na tůru do kopců směr rozhledna. Nebylo to jednoduché, sněhu je dost, ale díky přeháňkám a relativnímu teplu se mám občas nohy bořily pěkně hluboko. Dolů už jsme frčeli na všem co šlo:-)

Za chvíli nás čeká večeře, představení vlajek, seznámení s detailním programem a už se těšíme všichni na ráno na lyže:-)

Náš letošní týden na horách je kapánek jiný než ty předešlé. Naše řady se hodně rozrostly, proto bylo nutné dopravu zajistit velkým autobusem, který nás bude denně vozit na nedalekou sjezdovku Plešivec. Do akce jsme navíc zapojili i menší děti než bylo dříve zvykem. Čeká nás výživný týden, ale věříme, že bude plný radosti, smíchu a překonání dalších překážek například v podobě prvního zdolávání lyžařského sportu, který v tuto chvíli ne každý ovládá. O 40 aktivních dětí se stará 10 ochotných a trpělivých dospěláků v čele s vynikajícím kuchařem Frantou Štruncem, kterému zdatně sekunduje Kuba Petrášek.

Tak huráááá do dobrodružství dalších dnů, které jsou před námi:-)

Fotogalerii z celého týdne budeme průběžně doplňovat zde.