AKTUALITA: Zpravodajství z hor - 5. den

07.02.2017 18:16

Sníh, lyže, smích, to jsou tři poznávací znamení, která nás tady celý týden provázejí. Nevadí nám, že včerejší azurové počasí vystřídala mlha co by se dala krájet, nevadí nám únava ani sem tam nějaký pád nebo třeba i "držkopád"... Důležité je, že jsme spolu, máme se fajn a utužujeme náš skvělý kolektiv napříč všemi kategoriemi. Čtyřicet dětí pohromadě ve věku od 1 roku do 15 let na relativně malém prostoru skvělého Krušnohorského penzionu Javor dokazuje jak skvělé je pohybovat se v týmu a naučit se vzájemně spolupracovat. Krásný moment nastal včera večer, když Vláďa oznámil, že ze školičky na svah se dnes nově vydají Štěpka, Romča a Davídek a ostatní tato slova spontálně doprovodili obdivným potleskem!

Tým Duchů v čele s Irčou dnes poctivě stejně jako všechny ostatní družstva v jím přidělené dny maká od rána v rámci svého služebního dne. A co to vlastně obnáší? Celý tým vstává dřív než ostatní, je nutné dojít do obchodu pro čerstvé pečivo a přichystat snídani. Ještě před odjezdem na kopec je nutné umýt nádobí a po příjezdu zpět rychle pomoct v kuchyni s posledními přípravami na oběd. Po jídle zase nastává klasický kolotoč s nádobím a úklidem, stejně tak jako při odpolední svačině a večeři. Během dne je nutné nachystat oblíbený kvíz, který se skládá z otázek na věci, kterých si můžeme všimnout během dne kolem sebe.

Dnes je nutné zvolat několikrát hurááááááá! A proč??? Talíře po obědě byly opět doslova vylízané a kuchař Franta se s vařečkou v ruce jen dme pýchou!!! Řizečky byly luxusní a dodaly nám spoustu energie do zbývajících dnů! Zítra už totiž na sjezdovku vyráží všechny děti s jedinou výjimkou, a to Mikýskem v kočárku, který si dopoledne užívá se svým novým strýčkem od volantu autobusu:-) Jsou z nich parťáci k pohledání!

Fotogalerie byla opět doplněna.

Když tady tečou slzy, tak jen při krájení cibule! Když se někdo mračí, tak jen proto, že neznal správnou odpověď na kvízovou otázku!

Tráví někdo jarní prázdniny líp než my????:-)

Pac a pusu všem maminkám, tatínkům, babičkám i dědečkům!