AKTUALITA: Zpravodajství z hor - 6. den

08.02.2017 19:37

Předposlední den na lyžích strávili všichni bez jednoho na sjezdovce. Školička je už prázdná a zůstane to tak do zahájení zimního soustředění 2018! Zítra se nám na kopci bude prohánět všech 39 dětí a s nimi 9 dospěláků coby doprovod. Plešivec je náš! Jen Mikulášek pro jistotu zůstane ještě letos na sáňkách a počká si na své první lyžařské zkušenosti do příštího roku.

Je téměř jisté, že zásoby z domova došly, protože oběd (výpečky, zelí a domácí bramborový knedlík) zmizel ve všech téměř bez rozdílu. V rámci poledního klidu každý poctivě odpočíval, protože odpoledne přišla místo bobování a soutěží na sněhu stopovačka. Dvě družstva se s časovým odstupem vydala po vyznačené trase plnit nachystané úkoly jako například vyměnit kolíček na prádlo za co nejcennější věc nebo třeba získat chleba se solí a vodu. Kreativitě se meze nekladou, fantazie pracuje na plné obrátky. A opět nenásilně utužujeme kolektiv a spolupráci napříč všemi věkovými kategoriemi.

A jak se nám tady vlastně bydlí? Rodinný tříhvězdičkový Krušnohorský penzion Javor, do kterého jsme se vrátili již potřetí, nám nabízí absolutně jedinečné prostory, dá se říct, že pro zimní sportovní soustředění až luxusní. Devět útulných pokojů vybavených vlastním sociálním zařízením, ale také třeba i televizí sice praská ve švech, ale holkám nic nechybí. Jsou spolu, baví se a určitě se nenudí. V profesionálně vybavené kuchyni zase s úsměvem řádí náš František. Společenské prostory nám domácí doslova nafoukli, aby měl každý své místo a mohli jsme zde být všichni dohromady. Věře a Ivo Malimánkovi patří obrovský dík za to, že tady můžeme být, za to, že nic není problém a za to jak ochotní a vstřícní k naší "tlupě živočichů" jsou:-) Rádi se sem pokaždé vrátíme a na každém kroku budeme Vaše místo doporučovat. Prostředí je tady ideální pro zimu i léto.  

Hláška dne našeho Františka: "Ještě dva roky a už sem nemusím jezdit! Vychovám Vám tu za tu dobu skvělou partu kuchařů:-)" Fery ne, bez tebe by to nebylo ono!

Středeční den patřil týmu Jednorohých bobrů, díky kterým například víme, že Plešivec nabízí celkem    12 km sjezdových tratí. Služba své úkoly zvládala bez problémů a štafetový kolík předává družstvu Závisláků. Večer jsme zakončili slavnostně, a to předáním vlastnoručně vyrobených diplomů pro Mistra - lyžařského instruktora Vláďu Königa, kterému všichni absolvoventi osobně poděkovali a pro nejlepšího au-pair mezi řidiči autobusů na světě Jirku!

Fotogalerie byla opět doplněna.

A jak myslíte, že dopadla dnešní otázka, jestli chtějí naši "účastníci zájezdu" přijet příští rok znovu? Autobusem zaznělo jednohlasné ANOOOOOOO!!!

Pac a pusu všem, kteří na nás myslí!