INFO: Olympiáda mikroregionu Mariánskolázeňsko ve znamení házenkářek

23.06.2015 15:43

11. června 2015 se na stadionu v Lázních Kynžvartu uskutečnil 9. ročník OLYMPIÁDY MIKROREGIONU MARIÁNSKOLÁZEŇSKO (OMM). Jako každý rok soutěžily mezi sebou 3 základní školy – Lázně Kynžvart, Dolní Žandov a Velká Hleďsebe. Soutěžilo se v těchto disciplínách – běh na 60 m, běh na 100 m, skok z místa, hod medicinbalem, štafeta, vytrvalostní běh, přetahovaná a kopaná smíšených družstev. Naši školu L.K. reprezentovalo 53 žáků z 1. a 2. stupně a obhájili jsme již po několikáté prvenství. Mezi nejlepší sportovce naší školy patří Barbora Tesařová a Lukáš Beck, oba z 9. třídy. Získali jsme 29 zlatých medailí, 18 stříbrných a 13 bronzových medailí. V celkovém hodnocení získala ZŠ Lázně Kynžvart 136 bodů, ZŠ Dolní Žandov 88 bodů a ZŠ Velká Hleďsebe 53 bodů. OMM se velmi vydařila, vyhodnocení žáci na 1., 2., 3. místě získali medaile, diplomy, sladké odměny a drobné sponzorské dary. Na závěr dostala každá škola nádherný pohár. V průběhu akce probíhala zábavná olympiáda pro žáky, kteří přišli fandit (skákání v pytlích, hod na cíl a slalom s míčkem na lžíci).

TJ Sokol Lázně Kynžvart nám poskytla své nově zrekonstruované prostory, které jsou na vysoké úrovni. Na odměny sportovcům přispěli – Karlovarský kraj, město Lázně Kynžvart, ZŠ a MŠ Lázně Kynžvart, Mariánskolázeňsko – dobrovolný svazek obcí a rodiče žáků.

Zdroj: Mariánskolázenské noviny, Mgr.Iveta Becková, ZŠ Lázně Kynžvart