Pololetní turnaj 2021 zrušen

11.01.2021 12:14

POLOLETNÍ TURNAJ 2021 vypsaný pro kategorie mladších a starších žákyň, který měl v letošním roce proběhnout po osmé, byl zrušen. Důvody asi není nutné představovat, díky nemoci covid-19 a vládním nařízením, které se kolem toho neustále vydávají, se postupně od března 2020 ruší všechny akce ať ze světa sportu nebo mimo něj. Všichni jsme smutní, přešlapujeme na místě a vyhlížíme světlo na konci tunelu... Chybí nám společné chvíle na hřišti i mimo něj a chybí nám radost ze hry, úspěchu i euforie z překonání neúspěchu. Jsme v tom společně a věříme, že se v dohledné době sejdeme a podaří se nám se co nejrychleji vrátit do normálního koloběhu života, tak jak jsme byli zvyklý. 

Pokud budete chtít zavzpomínat jaké to u nás vypadalo únoru 2019, fotogalerii najdete na tomto odkazu. V mladších žákyních tehdy dominoval tým HBC Strakonice následovaný Hvězdou Cheb a Baníkem Most a  a ve starších žákyních bylo pořadí podobné, zlato putovalo do Strakonic a druhou a třetí příčku si vyměl chebský tým s týmem mosteckým.

 

O rok později 2020 nás navštívilo stopadesát nadějných házenkářek z celé republiky, které v rámci turnaje měřily své síly.  Bylo odehráno 60 utkání, které byly proloženy dvěmi přípravnými zápasy našich žen. Jejich soupeřem se pak stali netradičně dorostenci týmu HBC Strakonice. Toto zajímavé klání si málokdo nechal ujít, a tak naše hala doslova jiskřila tou nejlepší sportovní atmosférou! V kategorii mladších žákyň zlato putovalo do Písku, stříbro zůstálo doma v týmu Házená Kynžvart a bronzové medaile si vybojoval tým Slavoje Tachov. Starší žákyně v konkurenci osmi týmů měly jasného favorita - vedoucí tým Žákovské ligy DHC Slavia Praha, který svou roli favorita potvrdil a obsadil první i druhou příčku, protože k nám přivezl hned dva týmy. Trojici medailistů doplnil domácí tým Házená Kynžvart. Vzpomínky v podobě bohaté fotogalerie najdete zde.