POZVÁNKA: Historicky první ligový házenkářský dvojzápas pro TJ Sokol L.Kynžvart

13.09.2018 09:14

Vstup do ligové házenkářské sezony se nám nezadržitelně blíž!! Odpočítáváme téměř hodiny do prvního hvizdu zápasu žen a následně mladších dorostenek, které prozatím ještě odehrajeme ve sportovní hale ZŠ Františkovy Lázně, a to tuto sobotu 15.9.2018 od 12:00 a 14:00 hodin. Kdo nám bude v tento historický moment soupeřem? V 2. lize žen se utkáme s pražským B-týmem Sokol Vršovice, v 2. lize mladších dorostenek se proti našem děvčatům postaví blízký rival Slavie VŠ Plzeň

Oba naše týmy se již od začátku srpna pod vedením svých trenérů Vladimr König, Václav Rampa a Radek Dvořák připravují na svou další sezonu. Pro někoho další v řadě, pro někoho sezona po delší odmlce. Klobouk dolů zejména před našim týmem žen, který je poskládán částečně z hráček věku starších dorostenek, ty v polovině loňské sezony nastupovaly v týmu HC Plzeň, z větší části však z hráček, které kynžvartským házenkářským oddílem prošly jako žákyně, možná dorostenky a následně svou aktivní kariéru ukončily. V našem týmu se objevuje také několik tváří dřívě aktivních házenkářek týmu FK Hvězda Cheb doplněné o hostujícíc hráčky z týmu DHK Baník Most. Kde se u nás vzala mostecká enkláva? Mostecký oddíl je pro nás velkým vzorem, a to jak v práci s mládeží, spolupráci se základními školami, tak v koncepčí činnosti sportovní přípravy a vedení samotného klubu. Patří ke špičce české házené a v tuto chvíli se na úspěších Černých andělů podílí naše Bára Tesařová, Veronika Dvořáková a čerstvě také hostující trio mladších dorostenek Kristýna Königová, Klára Tesařová a Tereza Michalcová. Věříme, že se takto poskládaný tým sžije a podaří se nám předávat si vzájemně cenné zkušenosti. V týmu žen jde hlavně o to užít si sport, který nášs všechny baví, načerpat sílu z pohodového kolektivu a s dobrou náladou prezentovat na házenkářské mapě Lázně Kynžvart. Mladší dorostenky se po roční odmlce zpoůsobené rozptylem ročníků narození opět společně vydávají dál ve své sportovní kariéře a věříme, že budou "hladově" polykat své další minuty na hřišti. 

Vstup do nové sezony si odbudeme ještě mimo vlastní domácí prostředí, s o to větší chutí se pak bezesporu vrhneme do další zásadní etapy kynžvartské házené, kterou bude zahájení provozu nové sportovní haly vybudované v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart. Netrpělivě očekáváme dokončení posledních prací a těšíme se na první skutečně domácí ligová utkání, která stihneme odehrát ještě letos!

Nenechte se odradit pár kilometry navíc a přijeďte tuto sobotu fandit do Františkových Lázní! V nových dresech se Vám představí tým žen a mladších dorostenek oddílu házené TJ Sokol Lázně Kynžvart, který má vice jak 40-ti letou tradici.