POZVÁNKA: Žijte s námi náš sen - KYP 2017!

07.06.2017 10:29

V jednom malém městě až na samotném západním cípu Čech se kdysi strejda rozhodl, že by bylo dobré najít dětem nějakou zábavu. Osud tomu chtěl a volba padla na házenou. Škvárové hřiště vystřídalo asfaltové, to po dlouhé době moderní s umělým povrchem. Hřiště bylo jedno, dvě a světe div se, stojí i třetí! Pohádka zdaleka nekončí!

Troufám si říct, že v každé kynžvartské rodině se najde nějaká házenkářka, ať bývalá, současná nebo budoucí. Každý prožil svou část historie kynžvartské házené a je v ní nesmazatelně zapsán. Každý by nám jistě rád a hrdě odvyprávěl své nezapomenutelné zážitky spojené nejen s naším tradičním Kynžvartským pohárem, bohužel již třetím rokem hraným jako Memoriál Milana Prokeše.

Kynžvart žije házenou! A spolu s partou dospělých házenkářských nadšenců, kteří táhnou vlajkovou loď dál, jsou to nejen naše děti a jejich ochotní rodiče, ale početnou skupinu tvoří ti co k nám neváhají dojíždět z Chebu, Žandova, Hleďsebe, Drmoulu a Mariánských Lázní. V každé škole v okolí dnes ví co je a jak se hraje házená, víc jak 300 dětí jsme letos v rámci Lázeňské školní ligy pověsili medaily na krk. Jsme vidět, jsme slyšet, jsme unavení, ale jsme šťastný! Strejda zasel semínko, dlouho ho poctivě a s láskou zaléval a my ho neúnavně opečováváme dál!

Přípravy XLII. ročníku Kynžvartského poháru - III. Memoriálu Milana Prokeše vrcholí. Ruku k dílu neváhá přiložit spoustu dobrovolníků, kteří vytváří zázemí pro účastníky turnaje. Město staví party stan, AR okenní technika s.r.o. už přistavila svůj kamionový návěs, který nám poslouží jako podium, zaměstnanci EUTIT s.r.o. už víc jak týden pracují s těžkou technikou na třetím hřišti a v neposlední řadě se téměř všude hemží parta z D-Produkt, s.r.o., která seká, lepí, natírá a je prostě všude tam, kde je potřeba! Školáci už odpočítávají svoje poslední minuty ve školní lavici a ladí pokřiky, kterými budou povzbuzovat své spolužačky na hřišti, kuchařky prožívají své poslední poklidné chvíle ještě před tím než spustí svůj maraton tentokrát odehrávaný ne na hřištích, ale v kuchyni mezi hrnci, panvičkami a plotnami. Čeká je neskutečná porce 600 hladových strávníků, kteří potřebují doplňovat pravidelně svou energii, aby pak na hřišti mohli odevzdat maximum.

XLII. Kynžvartský pohár - III. Memoriál Milana Prokeše je tady! 38 týmů, z toho 4 domácí přepisují dějiny našeho turnaje! Pojďte si to užít s námi! Pojďte s námi tři dny žít náš splněný sen!