ZAJÍMAVOST: Bára Tesařová top střelkyní podzimní části dorostenecké soutěže!

09.02.2017 20:44

Po podzimní části 2. ligy mladších dorostenek sezony 2016/2017 vévodí tabulce střelkyň kynžvartská Bára Tesařová, která hájí již druhým rokem barvy pražského týmu Sokol Kobylisy II. Během devíti odehraných utkání nastřílela úctyhodných 77 branek!

 

A jak se Báře v novém kolektivu daří? "Jak někteří víte, minulý rok jsem hostovala v klubu Sokol Kobylisy II, ale od letošního roku jsem se už stala oficiální hráčkou Kobylis. V loňském roce jsem na trenéra udělala velký dojem a řekla bych, že byl za posilu rád. I přestože se nám vloni moc nedařilo, tak jsem ráda, že jsem v tomto kolektivu. Letos jsme to s holkami vzaly vážněji a propracovaly jsme se prozatím na 3. místo tabulky v 2. dorostenecké lize západní skupiny. I když jsme byly od druhého zápasu oslabeni o jednu z klíčových hráček, tak jsme hrály dobře a zápas od zápasu jsme se zlepšovaly. V Turnově jsme přišly bohužel o našeho trenéra, ale to nás natolik nahecovalo, že jsme odjížděly s vysokou výhrou. Hned druhý víkend nato jsme všem v hale vytřely zrak proti v tu dobu vedoucímu týmu - Písku. Všichni přihlížející diváci viděli po dlouhé době z naší strany pořádnou, tvrdou, ale férovou házenou."

 

Bára na sobě stále pracuje. Z Kynžvartu si odnesla házenou zarytou hluboko ve svém srdíčku a je vidět, že pozice v jejím novém působišti jí sedla! S radostí sledujeme její osobní i klubové úspěchy a věříme, že bude příkladem pro další naše svěřenkyně, které třeba půjdou v jejích šlépějích.

 

Báry další slova jen dokazují, že je správný člověk na správném místě! "Mým osobním cílem je se letos dostat s holkami na vedoucí místo tabulky, a tím udělat radost našemu trenérovi, jelikož je s námi poslední rok a určitě by to pro něj bylo pěkné zakončení s našim kolektivem. Teď momentálně se také držím na vrcholu tabulky střelců, ale ne díky sobě ba naopak díky podpoře ostatních hráček a našich společných neuvěřitelných herních akcí." Podobná slova Báry spoluhráčky určitě velmi potěší.

 

Ze slov sedmnáctileté dívky je cítit ohromná pokora a cit pro týmovost. "Tak vysoko jsem se dostala také díky úžasným trenérům, kteří mě tímto sportem provádí. Mé díky patří: Vlaďovi Königovi, který mě vedl odmala, pak Radku Dvořákovi, pod kterým jsem trénovala od mladších žákyň a v tuto chvíli Richardovi Čepelovi, který mě vede sice krátce, ale jeho rady a podpora je k nezaplacení! Děkuji mu za to, že ve mně tolik věří!"

 

A ta nejpozitivnější slova závěrem.... "Pokud Kynžvart jednou dospěje v házené k seniorské kategorii žen, tak určitě budu ráda, když se budu moct vrátit a opět hrát pod svým rodným týmem!"

 

Báře držíme palce v jejím dalším působení! Jsme hrdi na to, že je naší součástí!