ZAJÍMAVOST: Cesta do reprezentace otevřená pro další naši hráčku!!!

19.12.2015 12:03

Od středy 16. prosince, kdy se poprvé sešly talentované házenkářky reprezentačního výběru do šestnácti let ke společné přípravě, bojuje o své místo v nejmladším reprezentačním výběru také hráčka HC CheLK Veronika Dvořáková. Ve čtvrtek odjela děvčata na turnaj do Dzierziniowa v Polsku.

Jedná se vůbec první sraz nového mladého reprezentačního výběru. „S tím je třeba počítat i při náplni jednotlivých tréninků. Zaměříme se na úplně základní herní situace. Tři společné tréninky neposkytují příliš prostoru na rozvoj souhry a společných kombinací. V každém tréninku se zaměříme na jednu herní část - obranu, útok a přechod do rychlého útoku. Zahajujeme cestu, jejíž vrchol by měl nastat v létě roku 2017,“ dodal za realizační tým Vágner.

V Polsku se mladé české házenkářky poměří s výběry Maďarska, Polska a Slovenska. „To jsou v této věkové kategorii tradiční soupeři. Vzájemná měření sil ukáží nejen našemu týmu, kde se výkonnostně nachází. Podstatné na turnaji pro nás bude vidět co nejvíce hráček v co největším herním vytížení. S tím odjíždíme, to je náš hlavní cíl,“ uzavřel povídání Vágner.

Výběr házenkářek do 16 let podlehl při své včerejší premiéře na turnaji v Polsku výběru Maďarska 20:37 (12:20).

A jak svoje první reprezentační zkušenosti a cestu k nim popisuje sama Veronika Dvořáková? "Prvni krok byl, když jsem se na výběrech Plzeňského a Karlovarského kraje dostala mezi tři vybrané hráčky, které postoupily na kemp do Nymbrurka. Tam nás bylo 60 z celé ČR. V Nymburku jsem se musela následně probojovat mezi 30 nejlepších. Následovala pozvánka na již zmíněný kemp v Břvích, kde se rozhodovalo o účasti na turnaji v Polsku, kam mohlo odcestovat jen 16 z nás. A vyšlo to!!!:-) Bylo pro me velké překvapení, že mě vůbec pozvali do na sraz do Břví a už vůbec jsem nečekala, že bych se mohla dostat až do Polska. Je neuvěřitelné, že si mohu zahrát házenou na tak vysoké úrovni. Je to můj splněný sen." Začátky ale nejsou nikdy jednoduché, družstvo vstoupilo do turnaji vcelku vysokou prohrou 20:37 s výběrem Polska. Veronika nastupuje na své tradiční levé křídlo. V družstvu jsou ale ještě další dvě a jen jedna levačka na křídle pravém. Trenér tedy využívá pravoruká křídla i na pravé straně hry, což je vždy mnohem obtížnější. V prvním zápase se Veronice nepodařilo zapsat se na střeleckou listinu, ale nevadí, bojuje dál o své místo a snaží se ukázat, že házenou hrát umí a je její srdcovou záležitostí.Její bezprostřední slova po prvním utkání: "Trochu se bojím hrát, nechci nic zkazit, navíc všichni kolem mě jsou aspoň o 10kg těžší, což mi to neusnadňuje." A co vzkazujeme Verče do Polska my z domova? "Verčo, drž se, bojuj jako lev, místo síly využívej svoji rychlost a půjde to! Kdo nic nezkusí, ten nic nezíská! Chce to odvahu, cesta do seniorské reprezentace je ještě dlouhá a máš spoustu času na sobě dál poctvivě pracovat a věříme, že to vyjde a přidáš se k řadě dalších, které z našeho západočeského kraje měly tu čest obléknout dres české reprezentace třeba na Mistrovství Evropy. Držíme palce!"