ZAJÍMAVOST: Kudy vede cesta do reprezentace ze západu Čech?

02.12.2016 21:59

Možná si někdy připadáme, že žijeme na konci světa, možná máme občas pocit, že některé věci nám díky tomu unikají, ale věřte, že cesta do reprezentačního týmu ČR může vést i od nás!

Kdo pravidelně čte naše příspěvky, o šestnáctileté Veronice Dvořákové už něco málo ví. Hubená a blonďatá, vlastně na první pohled typu manekýnka, ale skrývá v sobě mnohem větší odhodlání, razantnost, skromnost a po našem také "tah na branku"! Je to házenkářka tělem i duší, jak by taky ne, jejím otcem je dlouholetý trenér a nyní také rozhodčí Radek Dvořák, velký srdcař, který pro házenou žije. Ten samozřejmě ovlivnil Veroničin házenkářský růst nejvíce, a to v tandemu s naším Vláďou Königem. V současné době Veronika obléká dres v dorostenecké kategorii nejlepšího českého ženského týmu DHK Baník Most a její potenciál roste dál. Veronika si jde za svým snem!

Pozvánka na reprezentační sraz, která Veronice nedávno přistála ve schránce, nebyla první a určitě ne ani poslední. Reprezentační akce dorosteneckého týmu byla tentokrát spojena s dvěma zápasy s Rakouskem. Sraz se konal 23. - 27.11 2016 v Otrokovicích. Bylo celkem pozváno 20 hráček, z toho 16 odjelo na přátelská utkání do Rakouska. Jaké prožívala Veronika pocity máte šanci zjistit právě teď!

Veronika Dvořáková: "Tento sraz byl pro mě pocitově mnohem lepší než napoprvé, protože už se s většinou holek znám. Na sraz jsem se moc těšila a byla jsem ráda, že si mě trenér opět vybral. Ale i tentokrát se mi do mysli vkrádala skrytá obava, aby se mi dařilo a abych trenéra nezklamala. Na programu byly každý den dva dvouhodinové tréninky a večer regenerace. Do Rakouska jsme odjeli následně v sobotu ráno a tentýž den jsme ještě odehráli první utkání od 19:00hod. Myslím, že jsme na zápas byli připraveni dostatečně, bohužel se nám nepovedlo vše podle našich představ předvést v zápase. První utkání bylo vyrovnané, ale konečný výsledek zněl v náš neprospěch o tři branky - 26:29. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že porážku soupeřkám chceme vratit. Zápas byl vyrovnaný stejně jako ten první, ale skončil bohužel zase prohrou 22:23. Trenér nás po obou zápasech pochválil a dodal nám sebevědomí. Domů jsem odjížděla s pocitem, že jsem to všechno dělala na 100℅, a že jsem předvedla své maximum. Jsem ráda že jsem tam mohla být, že jsem mohla získat nové zkušenosti do budoucna."

A jak dvoudenní rakouské klání viděl otec Veroniky, její velký fanoušek a opora v jednom?

Radek Dvořák: "V prvním utkání v sobotu, které se hrálo ve městě Hollabrunn, děvčata prohrála s domácím výběrem 29:26. Verča zde vstřelila 5 branek. (to se nám ovšem Veronika zapomněla sama pochlubit:-)). V neděli ve městě Horn bylo k vítězství blízko, ale konečný výsledek 23:22 vyzněl opět lépe pro domácí. Verča se v tomto utkání neprosadila, ale i tak jsem odjížděl jako patřičně hrdý a pyšný otec (a možná i trenér). Ukazuje se, že přestup do DHK Baník Most byl pro ni velkým přínosem."

Veroniko, držíme ti moc palce a věříme, že tvé jméno zůstane na soupisce až do chystaného Mistrovství Evropy! Zůstaň taková jaká jsi, my tě sledujeme:-)