ZAJÍMAVOST: Lázeňská školní liga miniházené završila svůj první odehraný ročník

02.07.2017 22:43

Šest základních škol v okolí jednoho z pilířů západočeského lázeňského trojúhelníku se pod taktovkou oddílu házené TJ Sokol Lázně Kynžvart v roce 2016 připojilo do projektu ČSH "Házená pro všechny". V místě, kde není k dispozici odpovídající sportovní hala a ne všechny školy disponují alespoň malou vlastní tělocvičnou, sice bojujeme s nevyhovujícími podmínkami, ale překážky jsou přeci od toho, aby se překonávali! A tak skáčeme pomalu, ale jistě výš a výš.... Podařilo se nadchnout ředitelé škol, učitelé tělocviku a děti se nechali strhnout tak nějak přirozeně. Z původně plánovaných čtyř turnajů se nakonec odehrálo turnajů šest, v jarní části sezony jsme přidali dva termíny pro děti z prvních tříd, které okamžitě rozehnali naše obavy o nezkušenosti a nevyzrálosti. Miniházená se hrála po pár prvních seznamovacích minutách.

Je skvělé, že díky tomuto projektu dnes téměř každé dítě v našem okolí ví, co je to házená. Velmi pozitivní dopad to má na členskou základnu kynžvartského oddílu a na jeho vnímání kolem dokola. Nepočítáme goly, nehoníme se za výsledky, a tím uvolňujeme ruce i učitelům, kteří své žáky na turnajích pravidelně střídají a dopoledne si jedou s dětmi prostě užít. Na hřišti se vedle sportovně nadaných dětí vystřídají i ty s menším talentem, ale o to s větším nadšením a radostí z povedené akce. Maximálně tak využíváme devizu týmového sportu a naplňujeme i naše vize o tom, že každý u nás najde své místo. Účastník každého turnaje si vždy odnese krásnou zlatou házenkářskou medaily a svůj diplom s velkou jedničkou, protože tyhle děti jsou prostě vítězi!

Velký dík za první odehraný ročník Lázeňské školní ligy patří Českému svazu házené za materiální podporu pro školy, dále pak učitelům - šeftrenérům, kteří se s námi pustili do dalšího mimoškolního dobrodružství, ale také všem, kteří se na přípravě a organizaci jednotlivých turnajů podílí. Klobouk dolů před našimi staršími žákyněmi, které s odvahou berou píšťalku do pusy a zakouší svou novou roli na házenkářském hřišti. Své zkušenosti předávají dál s úsměvem a je radost se na to dívat. Děkujeme také Městu Drmoul, obci Dolní Žandov a obci Velká Hleďsebe za finanční příspěvky, díky kterým můžeme děti odměnit skutečně královsky. Poctivá práce nese své ovoce a my se těšíme na druhý ročník Lázeňské školní ligy 2017/2018.

Veškeré informace jsou k dispozici na internetových stránkách oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart - www.hazena-kynzvart.cz.

Bohatá fotogalerie z každého turnaje je k dispozici zde - www.hazena-kynzvart.cz/skolni-liga-2016-2017/.