AKTUALIZOVÁNO ZAJÍMAVOST: Nejenom házená je sport!:-)

24.04.2016 20:05

Plazení pod ostnatým drátem, přeskakování ohně, házení oštěpem a další náročné překážky - tak vypadal Spartan Race Sprint, extrémní překážkový závod, který se konal tuto sobotu na pražském Výstavišti v Holešovicích. Dospělí absolvovali trasu v délce 5km+ a během ní cca 20 překážek. Pro děti byla připravena trať 750m - 1,5km a cca 15 překážek. Z týmu kynžvartských házenkářek se závodu zúčastnila Markéta Konigová, Janička Půžová, Kuba Schneider, Klárka Tesařová, Kristýna Konigová a Šárka Kapusniaková. A ty všechny v doprovodu naší fitness trenérky Petry Konigové.

Počáteční nervozitu děvčata brzy setřásla a celý závod si maximálně užila. Všichni se už teď těší na další spartanskou akci:-)

Slovy Petry Konigové: "Ti nejmenší byli nadšený, vůbec jsem nečekala, že to vezmou tak zodpovědně a poběží a budou překonávat překážky s takovým elánem. Snažili se to odběhnout co nejrychleji. Ti o něco málo starší byli trošku nervózní, protože čekali bahno a už si více uvědomovali do čeho jdou. Nakonec to zvládli perfektně, na konci je dokonce i mrzelo, že se žádné bahno na trati neobjevilo. Už plánujeme, kam se pojede příště. Absolutní samozřejmost byla, že všichni na sebe čekali a na překážkách si pomáhali, hecovali se a fandili si!!

Gratulujeme všem účastníkům, jsme na vás opravdu hrdí!!!!!!!!!!!!!!! Kristýnka Konigová získala navíc prvenství ve skoku do výšky, kde zdolal 135cm!


Fotodokumentaci ze závodu naleznete zde.