ZAJÍMAVOST: Příměstský tábor 2016

31.07.2016 17:59

Házenkářský oddíl TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart v letošním roce významně rozšířil spektrum práce s mládeží. Kromě oddílových aktivit se členové klubu věnují  také spolupráci se základními školami, jejíž očekávaným výstupem bude  spuštěním školní ligy v září 2016. Nově přibyla také další aktivita, kterou je organizace příměstského táboru pro dívky z širokého okolí, a to ve věku 6 - 12 let.

Letošní tunus  prvního ročníku proběhl ve dnech 25. - 29.7.2016. Zúčastnilo se ho 15 děvčat z Mariánských Lázní, Velké Hleďsebe a Drmoulu. Celý projekt zastřešovala Daniela Radová a Lenka Schneiderová za mohutné podpory ostatních oddílových trenérů a starších hráček, bez kterých by nebylo možné tuto náročnou akci uspořádat. Pro celodenní aktivity byl využit sportovní areál Eutit areny, sportoviště v areálu základní školy a široké okolí našeho města, které nám poskytuje bohaté vyžití. Program byl nachystán opravdu pestrý, nechyběla zábava, ale hlavní slovo patřilo aktivnímu sportování.

Abychom se jen nepotili, přijeli nás "podpořit" dobrovolní hasiči SDH Lázně Kynžvart v čele s Radkem Sýbalem a Danem Kubáskem, kteří pro děti připravili opravdu skvělou zábavu. Patří jim velký dík za jejich trpělivost, úsměv a čas, který dětem věnovali bez nároku na jakoukoliv odměnu! Další den byl zpestřen projížďkou na koních, ze které byli všichni také naprosto unešení. I tady je na místě velmi poděkovat manželům Radovým, kteří neváhali a dětem tuto očekávanou zábavu dopřáli opět bez nároku na odměnu! V neposlední řadě je nutno zmínit skvělou tradiční práci kuchařek ze školní jídelny, které pro děti připravovaly vždy chutné a výživné obědy. Speciální dík letí k panu Sobotíkovi:-)

Odměnou pro všechny zúčastněné byly jistě velmi pozitivní ohlasy dětí i rodičů! Prémií pro děti byl na závěr turnaj v miniházené zakončený předáním medailí. Kromě skvělých zážitků si od nás děvčata odvezla speciální diplomy, dárky a nějaké ty dobroty. Věříme, že jsme všem zúčastněným příjemně zpestřili přehupující se prázdniny do své druhé poloviny a že se s dětmi neuvidíme až za rok, ale že se na základě svých čerstvě nabitých zkušeností k nám přidají již v září, kdy nám začíná další házenkářská sezona!

Detailní informace o táboru jsou k vidění zde.

Bohatou fotogalerii najdete zde.