ZAJÍMAVOST: Zahájení přípravy Černých andělů pod taktovkou Petry Königové

20.07.2016 22:12

V pondělí 18.7.2016 začala v Mostě příprava ženského WHIL družstva DHK Baník Most na novou házenkářskou sezónu 2016/2017, ve které se představí také v EHF cupu. Los ženských evropských pohárů, který se konal ve Vídni přisoudil mosteckým Černým andělům velmi těžkého soupeře – běloruský tým BNTU-BelAZ Minsk, který se v minulém ročníku snažil projít do Ligy mistryň skrze kvalifikaci. To se mu nepodařilo a nakonec se zúčastnil PVP.

Trenér Peter Dávid má již nyní na tréninku odpočaté a opálené Anděly, před kterými stojí v nadcházející sezóně opět velké výzvy. Aby jim družstvo čelilo v co nejlepší kondici, podstupuje nyní velmi náročný zahajovací trénink pod vedením naší Petry Königové. Petra je držitelkou certifkátu "Instruktor fitness" a kdo ji zná, ví, že pohyb a sport je její životní filozofií a vášní, o kterou se ráda podělí s ostatními. Kromě pravidelného kondičního cvičení pro veřejnost vede také skupinu Spartan Race v Lázních Kynžvartu, která se pravidelně účastní extrémních závodů. Je držitelkou házenkářské trenérské licence "C" a její místo v klubu patří do kategorie starších žákyň. Díky jejím aktivitám čeká Lázně Kynžvart 30.7.2016 pořadatelství jednoho ze závodů tour 360°Challenge.

Držíme Černým andělům palce, ať je pro ně tento týden ve znamení dynamiky, síly, kondice a rychlosti co "nejbolestivější" a ať po zásluze sklízejí celou sezonu "sladké ovoce" v podání jednoho vítězství za druhým! Možná, že teď se na Petru nesmějí, ale část emocí z budoucích vítězství bude patřit určitě i jí!

Oddíl házené TJ Sokol Lázně Kynžvart je v rámci projektu ČSH zařazen pod RHC DHK Baník Most. S tímto oddílem nás pojí nejen velmi skvělé přátelské vztahy, ale také podobné myšlení a způsob přístupu k práci s mládeží. Velmi si vážíme toho, že můžeme čerpat z jejich zkušeností a jsme rádi, že i my jsme pro Černé anděly přínosem!