Co studuješ případně už máš nějaké civilní povolání?

Jsem vystudovaný zdravotnický asistent. Pracovala jsem přibližně rok a půl ve Vojenské nemocnici na lůžkovém oddělení břisní chirurgie a také na oční ambulanci.

Jaké byly tvé házenkářské začátky?

Jako osmi letá holčina jsem se chtěla strašně ulít ze školy, a tak jsem hledala veškeré možnosti, které by mi to umožnili. Jednou k nám do školy přišli udělat nábor do chlapeckého týmu v Polance nad Odrou a pro mě to bylo jako cvak – budou 3 hodinky bez učení. A potom jsme se nějak společně s mými sourozenci dostali k pravidelným tréninkům v Polance. Následoval přestup do Poruby, Olomouce, Kirchoffu v Německu, a potom jsem se dostala přes Německo až do švýcarského Zugu. A teď aktuálně hájím barvy Házené Kynžvart.

Jaká byla tvoje cesta do Házené Kynžvart?

Toto je má první sezóna a moc se na ni těším!

Vzpomeň si na své největší házenkářské úspěchy!

Několikanásobný výherce různých turnajových kalamářů základních škol v házené, člen dorostenecké a juniorské reprezentace ČR, tituly v mládežnických soutěžích, postup do 2. Bundesligy a double ve Spar premium league – nejvyšší švýcarská liga.

Jaká část tréninku/sezony je pro tebe nejoblíbenější a naopak?

Nejoblíbenější tréninky jsou ty, kdy se staví údajný duch týmu – tzv. teambuildingové akce. V Česku mi to přijde zatím v plenkách, což shledávám jako velkou škodu, jelikož síla týmu – duševně, dokáže mnohdy vytvářet zázraky.

Nejméně oblíbené jsou regenerační fáze tréninků, i když jsou zcela potřebné. Teď ovšem nemyslím bazén a masáže, ale prevenci zranění a lehké posilovaní ne tak často používaných svalů.

Co děláš ráda ve volném čase?

Mezi nejoblíbenější činnosti patří pečení, vaření – pro ostatní, dále pak malování, poslech hudby, sledování filmů a trávení času s přítelem, rodinou nebo přáteli. Nově jsem si koupila asi sto figurek, které se chystám vykreslit.

Kde se vidíš za 10 let?

Fantazií je snad milión, bohužel nejsem člověk, který si plánuje dlouhodobé vize. Myslím, že pokud budu spokojená a budu mít zaměstnání, které mě naplňuje, domov, který mi říká pane, budu v sedmém nebi.

Co bys chtěla vzkázat fanouškům?

Ani nevíte, jak se těším, že budete naší “spoluhráčkou” na hřišti. Házená je super sport pro oko, a věřím, že společně nám to bude klapat! Takové Vy s námi, my s Vámi!

Prozraď na sebe nějakou zajímavost!

V posledním klubu jsme se zkoušeli vsugerovat do role Alterega (Alterego mívají hlavně rozdvojené osobnosti – trenér nám tím chtěl pomoct zbavit se problemů a “vžít se” do naší smýšlené postavy, abychom se mohli vcítit do zapasů za všech okolností) – vůbec to nepomohlo! Ale můj menší rituál je před zápasem – pokud to jde, sprcha, v šatně umýt zuby, pustit si do sluchátek pořádné české vypalovačky (starší  klasiky – prostě žijem si svůj diskopříběh).