PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017

DENNÍ AKTIVITY BUDEME POSTUPNĚ KAŽDÝ VEČER ODKRÝVAT

DENNÍ AKTIVITY BUDEME POSTUPNĚ KAŽDÝ VEČER ODKRÝVAT

Více zde: https://www.hazena-kynzvart.cz/primestsky-tabor-2016/a2016/
PONDĚLÍ Těšíme se na první zahajovací den tábora a nedočkavě vyhlížíme nové tváře, které se k nám letos přidají:-) Po příjezdu se nejprve seznámíme s naší základnou a poznáme se navzájem a hned se vydáme na první dobrodružnou trasu, kterou okořeníme trochou malířského umění a necháme děti vyřádit na ne úplně tradičním místě. Pokud nám čas dovolí, přesuneme se k vodě, ale koupat se nebudeme, naopak trochu se proběhneme, vybijeme energii a otestujeme jak jsme jeden druhého ráno poznali. Celý týden budeme také pracovat v týmech, které budou jednotlivě i skupinově získávat body a na konci čeká nejen vítěze pořádná odměna! Zítra večer se nedivte až si vaše děti budou před spaním předříkávat například "1branka6":-) Po obědě a zaslouženém odpočinku, který vyplníme trochou přemýšlení a trochou tvoření, se začneme seznamovat s míčem, naším věrným kamarádem. A možná nás čeká i velké překvapení!
ÚTERÝ První den máme za sebou, počasí až na pár kapek vydrželo, bohužel déšť přišel v tu nepravo chvíli a překvapení bylo nutné odložit, věříme, že pouze do  úterý. Během procházky jsme zvládli pokreslit Tři mědvědy a vymyslet jejich příběhy, které nám děti sehráli jako představení. Odpoledne bylo ve znamení soutěží, opičí dráhy, netradičních piškvorek a aktivit s míčem na hřišti. Všichni jsou moc šikovní!
V úterý dopoledne vyrážíme na zámek, kde nás čekají dva okruhy prohlídek - menší děti poznají část historie zámku s pohádkovou princeznou, větší děti poznají tajemství kabinetu kuriozit. Kromě svačinky bysme si rádi dopoledne osladili zámeckou zmrzlinou. Polední pauzu strávíme barvením házenkářského hřiště, kdy se fantazii meze neklade případně pokud počasí dovolí, vrhneme se na překvapení:-) Odpolední program bude opět ve znamení sportovních aktivit.
STŘEDA Druhý den je za námi. Mohli bysme ho nazvat jako královský - nejdříve jsme si prohlédli zámecké komnaty s princeznou, osvěžili se v zámecké cukrárně a po obědě jsme se svezli s kočárem taženým koňmi. Bylo to úžasné. Denní aktivity jsme doplnili hrami s míčem na hřišti a trénink tentokrát vedla dorostenecká ligová hráčka Bára Tesařová, která je odchovankyní kynžvartské házené a nyní bude nastupovat v týmu DHK Baník Most. Svačinová pauza byla vyplněná kvízovými otázkami zaměřujícími se na to co jsme viděli a slyšeli na zámku.
Středeční počasí se zatím nejeví ideálně. Déšť nás bude pravděpodobně provázet celý den, proto využijeme prostory tělocvičny naší školy. Dopoledne budeme věnovat zdokonalování obratnosti a odpoledne týmovým míčovým hrám. Mezitím bude polední pauza vyplněná společenským hrám. Stále bodujeme průběžně týmy a soutěžíme o konečné táborové prvenství.
ČTVRTEK Větru, dešti neporučíš, proto jsme se s dnešní vodní nadílkou rychle smířili a aktivity jsme naplánovali do tělocvičny. Dopoledne bylo ve znamení obratnosti, soutěží a přežkových drah. V polední pauze se děti vyřádili vlastní kreativitou a odpoledne patřilo pohybu s míčem. Program byl náročný, proto se po obědě i odpolední svačince v podobě oblíbeného párku v rohlíku jen zaprášilo:-)
Ve čtvrtek se snad počasí již umoudří, a tak nás čeká dopolední výšlap nad lázně, kde budou děti mj. stavit nejvyšší věž z klacků v Krakonošově zahrádce a zasoutěží si také trochu v terénu. Věříme, že se zadaří a najdeme i nějakou jedlou houbu. Polední pauzu využijeme k zmalování hřiště podle svýcg představ. Odpolední aktivity směřujeme opět na hřiště a pokračujeme v práci s míčem. Děti se den ode dne zlepšují, makají na 100% a nikdo se za nikoho neschovává. Je to skvělé!
PÁTEK A jdeme do finále! Čtvrtek se vyvedl, i když únava je znát a sluníčko vykukovalo jen sporadicky. Dopolední procházku zpříjemnila soutěž o vystavení co nejvyšší věže z klacíků a aktivity na dětském hříšti. Sportovní odpoledne jsme strávili tradičně na hřišti a vyzkoušeli jsme si hodně míčových dovedností, o legraci nebyla nouze. Ocenit je ale pořeba snahu a houževnatost každého z účastníků.
Poslední den ozdobí výšlap na Špičák, ale hlavně návštěva místních hasičů, kteří nám přidají ještě trochu vody navíc. Takže v pátek nebude jen kapat, ale voda bude doslova pořádně stříkat a my se u toho budeme ale pořádně bavit. Pak už opravdu nezbyde čas na nic jiného než na závěrečné hodnocení, předání medailí a cen a hurá domů, vrhnout se na další část prázdnin. S námi zase za rok a nebo ještě líp, s námi už od září:-)
DENNÍ AKTIVITY BUDEME POSTUPNĚ KAŽDÝ VEČER ODKRÝVAT PONDĚLÍ První zahajovací den bude hodně o vzájemném seznamování. Ale nezůstaneme jen u povídání! Dopoledne se vydáme na procházku ke Třem medvědům doplněnou spoustou sportovních aktivit, po obědě a zaslouženém odpočinku spojeném s tématickým malováním a objevováním sportovců nás čekají seznamovací hry s míčem, který se po tomto týdnu stane jistě každého z účastníků velký kamarád:-) ÚTERÝ Dopoledne se můžou děti těšit na příjemnou procházku na zámek doplněnou o soutěže v zámeckém parku a zakončenou menším překvapením. Pokud se předpoveď počasí vyplní, všichni jistě po obědě uvítají místní dobrovolné hasiče, kteří dětem předvedou hasičskou techniku a děti se trochu i vykoupou:-) Nezapomeneme ani na míč a tentokrát se zaměřemí na správnou techniku házení a chytání - to nám ale bohužel už nedovolil déšť. STŘEDA Třetí den je jak známo nejnáročnější a únava z předešlých aktivit se projeví, proto budeme tentokrát bez dopoledního výšlapu. Pokud nám to počasí dovolí, děti čeká krásná dvohodinovka na koních střídavě s dalším seznamováním s míčem - tentokrát se již konečně zaměříme na samotné házení a chytání. Odpoledne připojíme něco málo ze základů atletické abecedy. ČTVRTEK   PÁTEK  

Více zde: https://www.hazena-kynzvart.cz/primestsky-tabor-2016/a2016/

 

Fotogalerie ke stažení zde.

 

Informace rodičům - 19.7.2017 - INFORMACE Č1_2017.pdf (501355)

 

Představení lektorů zde: představení trenérů.docx (13,2 kB).

 

Přihláška ke stažení zde.