NÁBOR

VLASTNÍ HROMADNÝ AUTOBUSOVÝ SVOZ DOČASNĚ PŘERUŠEN NA DOBU OD 12.10. DO ODVOLÁNÍ

NÁSLEDNĚ KAŽDÉ ÚTERÝ A ČTVRTEK 

OD 1.10.2020

15:00 Planá, před základní školou

 

15:05 Chodová Planá, autobusová zastávka

 

15:10 Trstenice, autobusová zastávka

 

15:15 Drmoul, autobusová zastávka

 

15:25 Mariánské Lázně, parkoviště Dráčik OC Nová Chebská

 

15:30 Velká Hleďsebe, trolejbusová zastávka U růžku

 

15:35 Valy, autobusová zastávka

 

15:40 Lázně Kynžvart, sportovní hala

 

17:05 zpět z Lázně Kynžvart

 

AKCE JE PODPOROVÁNA MĚSTEM MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KDO JSME? 
 • Oddíl s 50-ti letou tradicí, který vychoval již několik reprezentantek České republiky.
CO JE NAŠÍ NÁPLNÍ? 
 • Pohybové aktivity jsou vedeny všestranně - základy atletické abecedy, gymnastická průprava, kolektivní míčové hry + lyže, plavání, fitness.
CO JE NAŠÍM CÍLEM? 
 • Děti se sžívají s pocity soutěživosti, odpovědnosti, přátelství. Výsledky nejsou důležité, cílem je děti zabavit tak, aby se sport stal jejich životní cestou. Výhra pro nás neznamená mít vyšší skore než soupeř, výhrou je to, že děti s námi rádi zůstávají a baví se!
KDO MÁ VAŠE DĚTI NA STAROSTI?
 • Kvalifikovaní trenéři s licencí Českého svazu házené - Vladimír König, Miluše Lišková, Tereza Půčková, Lenka Vohanková, Josef Vohanka, Irena Soukupová, Alena Svátová, Jan Placek, Petr Sobotík, Daniela Radová (realizátor projektů Příměstský tábor, Lázeňská školní liga miniházené), Radek Dvořák, Václav Rampa, Petr Salajka, Jiří Maršík (profesionální šeftrenér mládeže), Peter Sabadka (profesionální trenér ligového seniorského týmu).
 • Krátké představení naleznete v příloženém souboru.
KDE TRÉNUJEME?
 • Tréninky probíhají v nové multifunkční sportovní hale Milana Prokeše v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart nebo na házenkářském hřišti s umělým povrchem u Základní školy v Lázních Kynžvartu. Nejmladší kategoriie využívá během zimního období tělocvičnu ZŠ Lázně Kynžvart. Letní a zimní tydenní soustředění trávíme ve vybraných lokalitách, které nám nabízejí maximální vyžití.
JAKÁ JE ORGANIZACE ?
přípravka (2012 a mladší + nově příchozí) - 2x týdně s autobusovým svozem od 1.10.2020
minižákyně (2010 - 2011) - 2x týdně s autobusovým svozem od 1.10.2020
mladší žákyně (2008 - 2009) - 3x týdně
starší žákyně (2006 - 2007) - 4x týdně
 
ORGANIZACE AUTOBUSOVÉHO SVOZU
 • Každé úterý a čtvrtek bude organizován autobusový svoz na trase Planá u Mariánských Lázní – Lázně Kynžvart a zpět přes všechny dotčené obce a města v návaznosti na přihlášené děti. Předpokládaný čas odjezdu z Plané u M.L. 15:00 hodin, návrat 17:30 hodin. Podrobné informace přidáme v nejbližší době.
JAKÁ JE ORGANIZACE Z DLOUHODOBÉHO POHLEDU?
 • Děti trénují pravidelně 2 - 4x týdně od září do června s výjimkami prázdninových dnů. Dle předem stanoveného půlročního plánu absolvovují soutěžní a nesoutěžní turnaje v rámci ČR. V období letních a jarních prázdnin je čeká zpravidla týdenní soustředění. Pro děti dále organizujeme vánoční besidku a letní rozloučení se sezonou. 
CO DĚTI POTŘEBUJÍ?
 • není nutné pořizovat žádnou zvláštní drahou výbavu. Určitě je ale nezbytné mít kvalitní sportovní obuv vhodnou do sportovních hal. Dále doporučujeme pořídit chrániče na kolena. Do začátku Vám zapůjčíme míč, následně je možné zakoupit svůj vlastní, jen je nutné dát pozor na správnou velikost! 
JAK VYSOKÉ JSOU ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY?
 • nejmladší kategorie přípravka hradí roční příspěvky 500 Kč, ze kterých je následně hrazeno turnajové startovné, svazové poplatky, doprava apod. V případě využívání autobusového svozu je roční příspěvek navýšen na 1.000 Kč.
 • ostaní mládežnické kategorie hradí roční příspěvky 3.000 Kč splatný ve dvou splátkách,
 • na platbu je vystavován doklad, který lze uplatnit např. v rámci benefitů zdravotních pojišťoven nebo příspěvků od zaměstnavatele.

Házená patří mezi nejrychlejší sportovní hry. Koordinace, tělesná kondice, tvořivá technika, variabilní taktické akce ve spojení s dobrým týmovým duchem jsou pro tento přitažlivý sport charakteristické.

 

Plně se ztotožňujeme s prioritou Národní sportovní agentury (NSA), která na první místo staví vždy zdraví sportovců, trenérů, rozhodčích, realizačních týmů i diváků, zároveň je ale naším společným zájmem, aby byly zahájeny a reálně mohly i probíhat soutěže v jednotlivých sportovních odvětvích, a to zejména mistrovské soutěže v kolektivních i individuálních sportech. Pokud by neproběhly sportovní soutěže, mělo by to zásadně negativní dopad na celou oblast sportu. Česká republika by v prvé řadě mohla přijít o celou generaci mladých sportovců, kteří by se mohli sportu přestat zcela věnovat – odklon k jiným formám zábavy (včetně např. e-sportu) byl u mladé generace patrný už před vypuknutím pandemie koronaviru a nekonání soutěží by tento trend podle názoru NSA významným způsobem znásobilo. Aktivní sportovní činnost přitom podporuje odolnost proti infekčním nemocem obecně. Současně by výše komentovaná situace měla zcela fatální dopad nejen na profesionální sport, když by způsobila obrovské finanční a sportovní ztráty a mohla by zlikvidovat celá sportovní odvětví. Zprostředkovaně by pak byla jednoznačně negativně ovlivněna i sportovní reprezentace České republiky.