AKTUALITY: V dalším turnaji soutěže Plzeňské oblasti neúčast jednoho soupeře nahradilo přátelské utkání

28.01.2020 12:57

Tři týmy soupeřů měly čekat na naše starší žákyně Házené Kynžvart na palubovce Plzeňského DHC ve třetím turnaji oblastní soutěže. A to konkrétně HK Slávia VŠ Plzeň, DHC Plzeň „B“ a HC Plzeň. Bohužel posledně jmenovaný tým z HC Plzeň se nedostavil. Po domluvě a improvizaci v plánovaném rozlosování zvládla naše děvčata v náročné minutáži 2 x 20 min. na zápas zdárně dvě klání za sebou proti VŠ a DHC Plzeň „B“. Po jednozápasové pauze si střihla ještě jedno přátelské utkání mimo soutěž s DHC Plzeň „A“.                        

Dovolte mi pár slov závěrem: „V prvním utkání naše hráčky splnily úlohu favorita a utkání zvládly poměrně v pohodě. Přesto, že i druhé vystoupení bylo vítězné, nebyla to z naší strany až taková hitparáda. Dle mého názoru to bylo tím, že v pětiminutové přestávce po prvním utkání si nedokázaly ve svých hlavičkách přehodit výhybku a malá koncentrace jim nedovolila nastolit tempo, které bychom si představovali. K tomu množství naprosto zbytečných ztrát míče a neproměněných šancí. Přesto, že zvítězily, na pochvalu to nebylo. K domluvenému přáteláku proti velice kvalitnímu áčku domácích, jsme přistoupili poněkud netradičně. Děvčata od nás dostaly jen pokyn, že si musí zahrát všichni, že musí hrát naplno, ale že sestava a střídání je pouze na nich samotných a na jejich domluvě. Moji spolupracovníci z realizačního týmu mi určitě potvrdí, že to zvládly poměrně slušně, a i v tomto vyrovnaném utkání to dotáhly ke zdárnému konci, kde vítězství, byť pouze o dvě branky, zpečetila poslední přímou střelou z čáry volného hodu po odehraném čase Sára HŘIVNOVÁ. Pokud se na sobotní výjezd podíváme v globále, tak lze pozitivně vyhodnotit to, že jsme v poměrně krátkém čase odehráli tři zápasy a poměrně brzo jsme se mohli vrátit domů. Posun k lepšímu byl vidět u našich brankařek, kterým určitě svědčí to, když jsou přítomny obě dvě. Týmu prospěla i početněji obsazená střídačka než k tomu bylo třeba na Žákovské lize v Milevsku. Strašně bychom si všichni přáli, aby to takhle vydrželo. V samotném závěru už jen mé opětovné poděkovaní hráčkám, realizačnímu týmu a rodičům, kteří se na děvčata přijeli do Plzně podívat. No a pokud by měl někdo chuť se přijít mrknout, jak se naše hráčky na hřišti prezentují, má možnost od tohoto pátku až do neděle zavítat do naší sportovní haly Milana PROKEŠE v Lázních Kynžvart, kde bude probíhat kvalitně obsazený Pololetní turnaj pro kategorii mladších a starších žaček. Rádi Vás uvidíme. Informace k turnaji najdete na našem webu.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu všech tří zápasů:

Andy BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Tereza JANDOVÁ – 1, Daniela KRÁLÍKOVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 9, Sára HŘIVNOVÁ – 13, Klára MATĚJOVICOVÁ – 16, Anna BÍLÁ – 10, Klára BLAHUTOVÁ – 14, Claudie RAMPOVÁ – 9, Daniela MORÁVKOVÁ – 1, Lucie PLACKOVÁ – 2, Adéla PAVLÍKOVÁ – 3.                                                                            

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže