A-TÝM, Aktuality

Blázinec v Kynžvartu. Domácí urvaly výhru tři vteřiny před koncem

Vyprodaná hala Milana Prokeše sledovala dramatickou premiéru s vítěznou tečkou v házenkářské interlize.

Hodinu před začátkem duelu dychtivě očekávala zaplněná hala historickou premiéru Házené Kynžvart v česko-slovenské intelize.

V 16 hodin se všichni konečně dočkali. Slavnostní nástup, na úvod hymna a šlo se na věc.

Začátek ale domácím hráčkám nevyšel podle představ. Hosté ze Zlína ve 4. minutě vedli 0:3.

Potom přišla kynžvartská pětigólová šňůra 5:3.

Svěřenkyně Petera Sabadky strhávaly po vyrovnávacích gólech soupeře z Valašska vedení na svou stranu až do 24. minuty.

Po sérii vyloučení a proměněné sedmičce šli ale hosté zpět do vedení. V poločase svítil na světelné tabuli stav 9:10.

Očekávaná přetahovaná o vedení ve druhém poločase se ale nekonala. Alespoň po dlouhé minuty. Zlín byl gólově aktivnější, 9:11, 10:14.

Domácí se několikrát nadechly a byly blízko ke srovnání, ale rozhodující chvíle se dlouho nedařily.

Mladý tým ale pracoval neúnavně dál, bez zkušené Patrnčiakové, která sice absolvovala rozcvičení, ale do boje nezasáhla. Další ze zkušených legionářek, Martina Weisenbilderová, hrála po zranění od 5. minuty s velkým sebezapřením.

Konec zápasu se neúprosně blíží. Pět minut do konce. Domácí aktuálně prohrávají o dvě branky. Diváci se několikrát chytají za hlavu, Königová neproměňuje brejk, Kapusniaková střílí těsně nad, střelu nedostane do branky ani Jovičević, dva dlouhé pasy vystihne zlínská obrana…

Zuzánková chytá sedmičku a Weisenbilderová naopak stejnou výhodu proměňuje. Že by přece na závěr drama? Je to pouze o gól 18:19.

Zlín ale kontruje. Tři minuty do konce, zase je to o dva, 18:20.

A navíc další sedmička týmu z Valašska. Konec? Nikoliv domácí Zuzánková chytá! Protiútok ale Jovičevič znovu nepřetavuje v gól!

Drama pokračuje.

Vzápětí ale přece jen proměňuje další pas od Srpové Švihnosová. Chybí přes dvě minuty a skóre je 19:20.

Zlín má dost času na to, znovu odskočit a dotáhnout zápas na půdě vzdorovitého nováčka do zdárného konce.

Jenže…

Odhodlaná domácí obrana sráží dva pokusy mimo a 69 vteřin před vypršením základní hrací doby už toho má dost také Jovičevič a v protiútoku prostě projde přes dvě bránící soupeřky a vyrovnává! 20:20!

Time hostí. 47 vteřin do konce. Míč má Zlín. Promění teď hosté další svůj útok ve vítěznou branku?

Kynžvartská defenziva pracuje dobře. Prostor se ale nakonec přece jen otevře Štipčákové. Střela… tyč! 15 vteřin do konce. Time.

Diváci znovu povstávají.

Rozehrání z poloviny hřiště, chybí 10 sekund.

Domácí Vysloužilová dává před obranným valem Zlína míč na Dvořákovou, ta nabíjí Jovičevič a její střela končí znovu v brance, 21:20! Čtyři vteřiny do konce tady hosté již nic nestihnou! Radost propuká naplno, obrovská euforie. Kynžvart doslova nakonec urval výhru.