A-TÝM, Aktuality

Dva cenné body vezeme ze slovenské Šaly

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – HÁZENÁ KYNŽVART 22 : 29 (10:14) | 23. 10. 2021

Na Slovensku se hrálo o víkendu pouze jedno utkání. Šaľa chtěla na domácím hřišti navázat na své tři výhry v řadě, proti ale byly házenkářky Kynžvartu. Český nováček hraje rovněž ve velké formě a znovu to potvrdil, nad svým hostitelem vyhrál o sedm gólů a nadále se drží v kontaktu s vedoucími týmy MOL ligy.

Kynžvart stahoval těsné vedení domácího celku do deváté minuty, poté skóre otočila Katka Dresslerová, po ní zvyšovala na 5:3 Annamaria Patrnčiaková. Hostující házenkářky se držely ve dvou až tříbrankovém vedení, při chuti byla Martina Weisenbilderová. Ta upravila skóre ve třiadvacáté minutě na 11:7, první poločas ukončila gólem rovněž hráčka českého celku, Veronika Dvořáková. Čtyřbrankové manko na soupeře si udržovaly domácí hráčky až do čtyřicáté minuty, poté přišel první zlomový okamžik. Na gól Kristýny Königové navázala dvěma zásahy Martina Weisenbilderová a po ní se rovněž dvakrát prosadila Katka Dresslerová. Výsledkem této série bylo vedení 22:14 před závěrečnou čtvrthodinou. Diana Maria Vargová necelých sedm minut před koncem vykřesala jiskřičku naděje, když snížila na 18:24. Tu ale sfoukla Barbora Tesařová, která začala i završila úspěšnou pasáž Kynžvartu, tři minuty před koncem vedl český nováček o deset gólů. Šaľa už jen snížila, dva body ale míří do České republiky, konkrétně na západ Čech.

Rozhodčí: Papaj Patrik, Nagy Maroš

Autor fotogalerie: Milan Pospiš