Aktuality, Mladší dorostenky

Tentokrát mladší dorostenky hradby neubránily

V nedělním odpoledni 16.10.2022 se mladším dorostenkám do cesty postavil vedoucí tým prvoligové tabulky DHC Slavia Praha. Naše rychlá ztráta míče při první rozehrávce v zápase predikovala vývoj prvního poločasu. Našich ztrát a neproměněných šancí bylo bohužel opět nad normu. Přesto jsme se až do dvacáté druhé minuty drželi na dostřel, kdy jsme „padali“ maximálně o tři branky. O poločasovém zpytování svědomí v šatně jsme v žádném případě nechtěli hodit flintu do žita. O tom svědčí fakt, že i když jsme v průběhu druhého poločasu byli na minus sedmi, vrátili jsme se do hry a deset minut před koncem už jsme byli opět na tříbrankovém dostřelu. Ale to už bylo z naší strany vše. Po oddechovém čase, který si vyžádal slávistický trenér, už bohužel naše hráčky nedokázaly pokračovat ve snižování skóre, neproměnili jsme vyloženou šanci z rychlého útoku a sedmimetrový hod, což ze strany hostí bylo okamžitě potrestáno. Skóre v náš neprospěch narostlo na konečných 27 : 34 a nám nezbylo nic jiného než sportovně soupeři pogratulovat k vítězství.

Dovolte mi pár slov na závěr: „Ať je to, jak chce, náš herní projev a jistota trpí tím, že se nám zatím nedaří najít pravidelný tréninkový koncept se spolupracujícím Tachovem, tak aby se nám hráčky nastupující z obou oddílů v této soutěži mohly sejít na tréninku alespoň dvakrát v týdnu pohromadě. Na tom musíme zapracovat co nejdříve, aby radosti z naší předvedené hry mohlo být o něco více. Proto nikdo z této porážky nemůže být nijak zdrcen, to by nebylo na místě. Všechny hráčky, které byly k dispozici, odvedly své maximum a nejistotu, která byla v určitých chvílích vidět, můžeme odstranit jen v tréninku, to je prostě realita. Pokud si toto všechno shrneme, musíme naše nedělní vystoupení ohodnotit kladně. Holky se držely statečně a to, že se ve druhém poločase i díky zákrokům mladé Laury MAYHOUBOVÉ v brance vrátily do zápasu, je velice pozitivní. Všichni přihlížející museli vidět, že proti nám stál opravdu velice kvalitní tým s řadou dorosteneckých reprezentantek, a že si své vítězství u nás musel opravdu vybojovat. Děkuji všem našim hráčkám za přístup a nasazení, díky kterému, byť poraženi, jsme mohli odcházet z palubovky se ctí, a tak to má v každém sportu být. Děkuji realizačnímu týmu za odvedenou práci. Všem rodičům, příbuzným, známým a všem těm, kteří náš tým podpořili přímo z hlediště. Další těžký zápas nás čeká na palubovce DHC Plzeň 23. 10. 2022 od 10,00 hodin. Upřímně řečeno, v této soutěži lehké zápasy nejsou“.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Laura MAYHOUB – brankařky, Magdaléna ŠPERLOVÁ – 7, Adéla NOVÁKOVÁ, Markéta KÖNIGOVÁ – 2, Žaneta ŠANDOVÁ – 4/1, Viktorie BOČANOVÁ – 1, Daniela KRÁLÍKOVÁ, Linda BAŤKOVÁ, Tereza KOCANDOVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ, Nina SALAJKOVÁ, Klára BLAHUTOIVÁ – 3, Claudia RAMPOVÁ – 7/3 Daniela MORÁVKOVÁ – 2, Michaela HŮĎOVÁ – 1.

Zodpovědný vedoucí: Václav RAMPA. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Roman KNEDLÍK.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart

Sdílet