12. 10. 202218:00

Po dvou ztrátách bodů v poslední vteřině tentokrát házenkářky Kynžvartu žádné drama v Edenu nezažily. Domácí hráčky si vybudovaly náskok už v úvodu a nepustily ho celý zápas z rukou. Západočešky v utkání ani jednou nevedly.

Kynžvart v první čtvrthodině trefil třikrát břevno, neproměnil dvě sedmičky, naopak v obraně často fauloval a výsledkem bylo hubené skóre 7:3, když jen Martina Weisenbilderová ze sedmimetrových hodů dala stejně branek jako celé družstvo hostů.

Ve zbytku poločasu se oba celky rozstřílely. Z křídla se k radosti hlučného kotle často prosazovala hostující Kristýna Königová, ale na tříbrankovou šňůru, která znamenala snížení náskoku na polovinu, v závěrečné minutě odpověděly slávistky dvěma zásahy. Tereza Vostárková pečetila na poločasových 15:10.

Po přestávce nebyla k vidění žádná delší než dvougólová série, zápasu dominovaly brankářky a Slavia vždy našla odpověď na občasné úspěchy hostů. Stinnou stránkou ovšem bylo zranění spojky Julie Frankové.

Pražanky si přesto dva body pohlídaly. V 56. minutě proměnila sedmičku na čtvrtý pokus Kynžvartu Annamaria Patrnčiáková a snížila na 20:24, do sirény už ale Západočešky žádný další gól nevsítily a poslední slovo měla ranou z výskoku Weisenbilderová, která byla společně s Nikolou Švihnosovou nejlepšími střelkyněmi Slavie. Obě hráčky přitom ještě loni oblékaly dres Kynžvartu.