30
Říj
2021

Předzápasový komentář zástupců obou týmů:

„Přijede k nám bronzový loňský medailista DHC Sokol Poruba, tým, který je poskládaný z velmi kvalitních jednotlivkyň, najdeme zde vícero juniorský i seniorských reprezentantek. Silnou stránkou je bezesporu brankařský post, konkrétně Hanka Mučková, která je aktuální členkou ženského výběru, v družstvu jsou také velmi výborné reprezentační spojky jako Eliška Desortová, Sylvia Polášková a v neposlední řadě nesmím zapomenout na výborného pivota v podobě Petry Tiché. Budeme si muset dát pozor zejména na tyto hráčky a jejich herní kvalitu. Čeká nás velmi náročný zápas v těsném sledu po utkání v 3. kole Českého poháru, takže bude nesmírně důležité, abychom dobře zregenerovali. Jednoznačně chceme pokračovat ve vítězstvích na domácí půdě a věříme, že opět naplníme naši sportovní halu,“ věří v podporu fanoušků domácí trenér, Peter Sabadka.

„Myslím si, že když budeme hrát svoji hru, a budeme poslouchat pokyny trenéra, tak je kolektivním výkonem dokážeme i u nich porazit. Jejich největší síla je určitě ve zkušenostech Martiny Weisenbilderové, mají i šikovná křídla. O dva body se každopádně popereme,“ motivuje svůj tým na druhé straně Eliška Desortová, hráčka Poruby.

Domácí neporazitelnost trvá!
Ostravskou Porubu porážíme 36:27, připisujeme další dva body do tabulky a naši fanoušci nás zatím neviděli padnout. To je jen malý výčet věcí, ze kterých máme obrovskou radost. Celý tým hrál od začátku zápasu velice disciplinovaně a díky skvělé střelecké produktivitě jsme soupeři rychle odskočili na rozdíl 6 gólů. Skvělým výkonem v bráně se opět prezentovala Adéla Srpová, která svými milimetrovými přihrávkami nacházela a nechávala vyniknout své kolegyně v útoku při samostatných únicích. Do 2. poločasu jsme šli ve vedení 22:13 a trpělivým a soustředěným výkonem jsme dokráčeli do vítězného konce.
Velký dík opět patří i všem fanouškům, kteří opět vytvořili perfektní atmosféru a hnali nás svým povzbuzováním dopředu. Moc děkujeme a vážíme si Vaší přízně.
Společně na vrchol!