17. 9. 202216:00

Zlínský cíl pro letošní sezonu byl vyhnutí se bojům o záchranu. Zatím tomu ale žlutomodré hráčky nejdou příliš naproti. Po dvou zápasech jsou na posledním místě tabulky s nula body a rozdílem skóre -19. V otevíracím zápase nového ročníku narazily na loňského mistra. Ani v duelu se Slavií však zlínské hráčky nemohly mít na body ani pomyšlení. Soupeř si vytvořil již v prvním poločase sedmibrankový náskok, který nakonec vytáhl až na rozdíl jedenácti gólů. V cestě jim teď stojí Kynžvart. Ten si v posledním duelu připsal první dva body poté, co senzačně porazil Michalovce.

Od úvodních minut bylo patrné, že zápas nabídne vyšší počet branek. Hrála se rychlá házená z obou stran, týmy se dlouho přetahovaly o vedení. Svěřenkyně Jiřího Mičoly se opíraly především o šestibrankovou Michaelu Daňkovou, které se během prvního poločasu podařilo skórovat hned šestkrát, domácí házenkářky svůj gólový zápis rozdělily mezi více hráček. Kynžvart šel do kabin s nejtěsnějším možným náskokem, vedl 17:16.

Start druhé půle se proměnil ve střelnici. Během třinácti minut padlo 21 branek, obrany skoro neexistovaly, gólmanky tahaly jeden míč ze sítě za druhým. Právě v té chvíli byl rozdíl ve skóre pouze dvougólový, ovšem pak už se strhla lavina domácích tref a kynžvartský náskok začal narůstat. Velikou zásluhu na tom měly Annamaria Patrnčiaková s Marijou Božovićovou, které duel zakončily s devíti přesnými zásahy. V úplném závěru se zlínské házenkářky nedokázaly vracet s rychlými protiútoky soupeřek, na hostující branku se valila jedna akce za druhou. Konečný rozdíl se nakonec zastavil na dvanácti brankách, 41:29 pro Kynžvart.

Peter Sabadka, trenér Kynžvartu: „V prvním poločase absolutně nezodpovědný, nekoncentrovaný výkon v obraně, velké individuální chyby, ale také i v nedodržení obranného systému, což jsme v poločase jasně deklarovali v šatně. Potěšil mě vstup do druhého poločasu, v obranné fázi už jsme vycházeli, dařila se nám hra na postavený útok. Nakonec jsme jednoznačně dominovali. Pro nás je to velká škola v tom, že si nemůžeme dovolit žádné podcenění, ležérnost nebo nekoncentrovanost, to by nás po výborném výkonu v Michalovcích nemělo vůbec zlobit. Proto jsem byl trochu naštvaný. Tvrdě jsem na hráčkách bazíroval, aby hrály to, na co jsme se celý týden připravovali. Po druhém poločase přišlo velké zlepšení, děvčata chci pochválit. I soupeř ze Zlína hrál nebojácně, přeji mu šťastnou cestu, působil velmi dobrým dojmem.“

Jiří Mičola, trenér Zlína: „V tomto zápase se dokázalo, že házená se hraje šedesát minut. Čtyřicet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, za to jsem hráčkám poděkoval, ale nakonec jsme bohužel úplně odpadli. Kynžvart je na daleko vyšší kondiční a silové úrovni. Vidíme, co máme do budoucna napravovat. To, co mi nejvíc na tomto utkání vadí, je obdržený čtyřicátý první gól, to už jsme se ani nechtěli vracet zpátky do obrany. Dostali jsme hodně branek, výsledek je hodně krutý, ale zase nám to ukázalo některé věci. Osobně s hráčkami pracuji teprve krátkou dobu. Jsem rád za prvních čtyřicet minut, pak se bohužel projevil rozdíl kvality.“