01
Kvě
2022

Plzeň si zajistila účast ve vyřazovacích bojích také last minute, jistotu, že stíhací jízda v závěru sezony dopadla dobře, měla až po programu posledního kola. „Byla to hodně velká euforie. Když jsme přivezly z Polska postup, tak na nás čekaly děti. Máme v klubu velkou základnu. Chodily nám i na tréninky. Jde o velký úspěch, myslím, že i vedení klubu bude spokojené. Čeká nás hratelný soupeř, v základní části byly vzájemné zápasy vyrovnané 1:1, je reálnější šance než v utkáních s Mostem. Šance postoupit je,“ uvědomovala si Linda Galušková, jež byla rovněž hostem Handball+ Podcastu.

„Brala bych to 50:50, v zápasech se může stát všechno. Nechci nikoho vyzdvihovat. Bude záležet na každém gólu, na každé obraně,“ dodává tvůrkyně hry DHC. Kynžvart čeká po famózní nováčkovské základní části také premiérová účast v play off během své úvodní sezony, už v Českém poháru se dostal výběr trenéra Petera Sabadky těsně pod vrchol – Mostu podlehl v 2finále.

„Holky čeká první play-off (vyjma Veroniky Galuškové, která ma zkušenosti se Slavií Praha). S tím, že hrajeme se soupeřem, kde zkušenosti jsou stejné, tak se musíme připravit čistě na dobré dva zápasy. Doufám, že si udržíme formu z posledních kol a budeme houževnatým soupeřem. Kynžvart je bezpochyby favoritem tohoto semifinále. Proto, abychom byli úspěšní, musíme podat maximálně disciplinované a odhodlané výkony v obou zápasech. Mrzí nás, že máme zraněnou brankářku Michaelu Malou, která nebude moct zasáhnout do nedělního utkání. Ostatní hráčky v repre pauze doléčily drobné šrámy a pauzu jsme využily k doplnění kondice jak fyzické, tak silové. Budou rozhodovat všechny faktory, a proto přípravu nepodceňujeme. Těšíme se, že nás přijdou podpořit diváci a poženou holky k dobrému výkonu,“ komentoval trenér DHC Richard Řezáč pro klubový web.

Oba nadcházející soupeři v PLAY-OFF se spolu utkali během sezony třikrát, dvakrát se radoval Kynžvart 37:22 a 30:27 v osmifinále Českého poháru, Plzeň zase byla úspěšnější v domácím interligovém souboji, který ovládla 27:24.

1. a 2. kolo semifinále PLAY-OFF MOL Ligy:

1. KVĚTNA (18:00): DHC PLZEŇ – LÁZNĚ KYNŽVART
7. KVĚTNA (17:00): LÁZNĚ KYNŽVART – DHC PLZEŇ

Zdroj: www.handball.cz