07
Kvě
2022

Západočešky v prvním utkání s Kynžvartem zvítězily 27:23, čtyřbrankový náskok budou ale muset hájit u soupeře. A ten bude chtít udělat cokoliv proto, aby ve své premiérové sezoně dokráčel kromě 2finále poháru i do finále MOL Ligy. „Na zápas se moc těšíme, protože máme Plzni co vracet. Hrajeme doma a to je pro nás velká výhoda, jelikož máme skvěle prostředí a fanoušky. Budeme se muset víc zaměřit na obranu a hlavně na přesnější zakončení, ve kterém jsme v Plzni hodně pokulhávaly,“ říká před odvetou křídelnice Kristýna Königová.

Co pro Kynžvart semifinále v první sezoně znamená? „Bereme to jako nečekaný úspěch, z něhož máme všichni radost a jsme pořád v takové euforii. Užíváme si to maximálně,“ pokračuje mladičká opora Kynžvartu. Zároveň si uvědomuje, že o postupu rozhodne i to, jestli se podaří týmu uhlídat fenomenální střelkyni Veroniku Galuškovou. Ta v prvním zápase nasázela deset branek.

„Určitě nám dělala největší problém, takže náš jednoznačný cíl je máknout v obraně, a to nejen na jejím postu. Rozhodovat bude i to, jak se na zápas zvládneme nabudit. Nechceme nic odevzdat nebo nechat náhodě,“ dodává Königová.

„Na odvetu se připravujeme standardním způsobem. Ohlížíme se za vlastní hrou a řešíme situace jak v útočné, tak v obranné fázi.
Je pro nás důležité, že je tým zdravotně v pořádku a trénujeme kompletní. Zápas bude mít identickou atmosféru jako ten poslední doma, takže se budeme těšit na naše fanoušky,“ říká zase trenér DHC Richard Řezáč.

Zdroj: www.handball.cz