Co studuješ případně už máš nějaké civilní povolání?

Moje aktuální zaměstnání je profesionální házenkářka.

Jaké byly tvé házenkářské začátky?

V mladším věku jsem navštěvovala velmi mnoho kroužků od mažoretek přes vaření, kroužek šikovných rukou, fotbal, basketbal až po atletiku. Patřila mezi i házená, na kterou mě tehdy přivedla kamarádka. Dobře si pamatuji na svůj první trénink, pravidla mi tehdy neříkala absolutně nic a po pravdě jsem vůbec netušila, že by to mohl být sport, kterému se budu věnovat aktivně od šesti roků. Můj mateřský klub byl v Šuranech, kde jsem poprvé začala. Po základní škole jsem odešla na sportovní gymnázium do Trenčína, kde jsem i dlouhé roky působila, později následoval přestup do Michalovců, Zlína, Hodonína a Olomouce.

Jaká byla tvoje cesta do Házené Kynžvart?

V Házená Kynžvart působím nyní druhou sezónu a jsem tady nesmírně spokojená.

Vzpomeň si na své největší házenkářské úspěchy!

První úspěchy jsem zažila s týmem v Trenčíně, kde jsme získali bronzovou medaily se současným trenérem Peterem Sabadkou. V roce 2008 jsem byla vyhlášená jako talent roku SR. Mezi moje úspěchy patří i ocenění pro nejlepší střelkyni MOL ligy. Ale házená je, samozřejmě, kolektivní hra, takže moje velké poděkovaní patří všem družstvům, hráčkám, se kterými jsem hrávala. Touto cestou bych ráda poděkovala i svým rodičům za dlouhodobou podporu, Vám patří ten největší dík. V neposledním řadě musím poděkovat trenérům, kteří se mnou pracovali a snažili se ze mě dostat maximum.

Nejcennějším a zároveň nejnáročnějším osobním úspěchem byl zisk ocenění za nejlepší pravé křídlo MOL ligy. Bylo to náročné z důvodu mého složitého docházení na tréninky. Dvě hodiny jsem jela tam, hodinu a půl jsem odtrénovala a dvě hodiny cestovala zpět. Domů jsem přicházela pozdě večer a ráno bylo nutné jít do práce. Bylo to náročné období, ale jako se říká – dřina přináší úspěch.

Jaká část tréninku/sezony je pro tebe nejoblíbenější a naopak?

Nejoblíbenější část sezóny je samozřejmě volno. I když mám házenou velmi ráda, tak po celé sezóně je důležitý oddych. A nejhorší část je letní příprava, ale v konečném důsledku to ani nejhorší není, protože má pak každá z nás celou sezónu z čeho čerpat.

Co děláš ráda ve volném čase?

Ve volném čase ráda sportuji, baví mě například plavání, hraju tenis, jezdím na kole nebo bruslích. Ale také si ráda přečtu knihu, chodím do kina, takže různé věci.

Kde se vidíš za 10 let?

Tato otázka mě, musím říct, dost pobavila, a to protože nevím ani co bude zítra natož tak za 10 let. Žiju v přítomnosti, ne v minulosti ani v budoucnosti.

Co bys chtěla vzkázat fanouškům?

Fanouškům děkujeme za podporu, kterou nám dávají a zároveň doufáme, že Vás bude ještě daleko víc. Určitě Vaši podporu budeme potřebovat.

Prozraď na sebe nějakou zajímavost!

Zajímavost….. Hmmmmmm…. Smích přes slzy… S samozřejmě mám rituály, ale ty Vám prozradit nemůžu.