Co studuješ případně už máš nějaké civilní povolání?

Studuji střední pedagogickou školu a VOŠ Karlovy Vary – obor předškolní a mimoškolní pedagogika.

Jaké byly tvé házenkářské začátky?

Začala jsem až v šesté třídě (r.2014) – přestěhovali jsme se do Mariánských Lázní, předtím jsem hrála basketbal, ale ten bohužel v Mariánských Lázních nebyl. Narazila jsem právě na házenou v Kynžvartu a přišlo mi to jako nejlepší nápad – jít vyzkoušet zrovna tento sport. Nechtěla jsem přestat sportovat a házená mě opravdu hodně nadchla… Mým mateřským klubem je právě Házená Kynžvart. Za zmínku možná stojí také mé půlroční hostování v HC Plzeň.

Jaká byla tvoje cesta do Házené Kynžvart?

Tato sezóna je tady moje osmá a celou dobu mé házenkářské hráčské kariéry hájím barvy právě Házené Kynžvart.

Vzpomeň si na své největší házenkářské úspěchy!

Žádné extra velké úspěchy nemám. Dříve jsme uspěli na několika mládežnických turnajích, zajímavá byla i některá ligová vítězství. Pokud by poslední sezóna neskončila kvůli corona viru, dost možná si dokážu představit, že bychom zvládly vyhrát 2.ligu staršího dorostu.

Jaká část tréninku/sezony je pro tebe nejoblíbenější a naopak?

Jaká je má nejoblíbenější část sezóny úplně říct asi nedokážu říct, mám rada všechny utkání a prožívání zápasu – adrenalin a samozřejmě každý sladký pocit z vítězství. Oblíbená část tréninku je pro mě asi rozehřívací hra, kterou hrajeme na začátku každého tréninku, a pak cvičení, na kterých vidím, že mě posouvají dál. Nejméně oblíbenou části sezóny je pro mě asi letní příprava, ale ne že bych ji vyloženě nesnášela…

Co děláš ráda ve volném čase?

Ve volném čase ráda trávím čas s rodinou, kamarády. Jezdím na výlety, ale i sportuji, baví mě běh, plavání, lyžování, kolo apod.

Kde se vidíš za 10 let?

Za 10 let? To je strašně daleko. Já teď nedokážu říct, co bude za týden, natož za 10 let. Chtěla bych ale, abych nadále nějak působila ve sportu, měla rodinu, zázemí a byla zdravá stejně jako všichni moji blízcí. To je pro mě nejdůležitější.

Co bys chtěla vzkázat fanouškům?

Fanouškům bych ráda vzkázala, že si budeme vážit každé podpory, kterou nám budou dávat a budeme se snažit je nezklamat! Myslím, že můžu z naší strany slíbit kvalitní házenou, bojovnost a rvaní se o každý míč. Nikomu nedáme nic zadarmo, tak doufám, že budete stát při nás!

Prozraď na sebe nějakou zajímavost!

Zajímavost, zvláštnost – moc nevím… Jediné, co mě asi tak napadá je, že na sportovní lahvi nosím gumičku a náramek.