Aktuality, Mladší dorostenky

Druhé vystoupení mladších dorostenek bylo těžké, ale děvčata to na domácí palubovce zvládla

Je to až neskutečné, že poslední mistrovské utkání doma odehrály tyto mladé házenkářky 10.10.2020. A bezmála rok po té nastoupily v domácím prostředí hned proti dosavadnímu lídru tabulky 2. ligy mladších dorostenek TJ Slavoj Tachov. Soupeř měl zatím odehraná čtyři utkání s plným bodovým ziskem. Pro dorosteneckým tým Házená Kynžvart to bylo teprve druhé vystoupení v letošním ročníku soutěže. Vývoj utkání pomalu jako přes kopírák připomínal utkání z prvního kola v Písku. Náš nepodařený vstup do klání donutil trenéry vzít si velmi brzy první time-out, a to již v osmé minutě utkání za stavu 2 : 5. Bylo nutné hráčkám připomenout, jak chceme bránit a především zpřesnit přechodovou fázi do rychlého útoku a zaměřit se také na klid při zakončení. Od této chvíle, hlavně trpělivostí a koncentrací v obraně, jsme začali dotahovat a v sedmnácté minutě se podařilo srovnat stav na 8 : 8. Do konce prvního poločasu utkání se utkání neslo v duchu přetahované o každou branku, ale při poločasovém oddechu získal náš tým alespoň dvě branky navrch za stavu 12 : 10. Vstup do druhé poloviny utkání již byl plně v režii našich házenkářek, kterým se ve třicáté deváté minutě podařilo odskočit na rozdíl sedmi branek 20 : 13. Ovšem do závěrečného hvizdu rozhodčího chybělo ještě „moře“ času a i soupeř to věděl a neskládal zbraně. Naše desetiminutová střelecká impotence a spoustu neproměněných šancí zdramatizovalo závěr utkání, které bylo nutné zastavit naším třetím time-outem čtyři a půl minuty před koncem za stavu 22 : 21. Už s velkou taktikou závěrečnou pasáž vyhráváme a na konci utkání si můžeme vydechnout a poděkovat všem, co nám drželi palce. Nad velice kvalitním a houževnatým soupeřem vítězíme 25 : 23. Zhodnocení trenéra týmu Jiřího Maršíka: „Pokud by někdo očekával, že se v tento okamžik budu bít v prsa, jak je vše OK, mýlí se. V jednotlivých výkonech našich děvčat je vidět velká nejistota a nestabilita. Vymlouvat se na dlouhou herní pauzu bez možnosti konfrontace s ostatními soupeři, by bylo chabé. Já osobně vidím velký problém v tom, jak u některých klesl počet absolvovaných tréninkových jednotek. Vím, že se objevily problémy s dojížděním do středních škol a podobně, ale na druhou stranu také vím, že leckdy by se pro tréninkovou účast dalo udělat víc. A to je to, co mě strašně mrzí. V přístupu k zápasům nelze děvčatům nic vyčítat, snaží se, bojují a pak i ony samy nechápou, co se to děje. Když to, co dříve šlo lépe nebo hladčeji, najednou nejde. Pokud se vrátím ještě k samotnému zápasu, tohle vítězství si děvčata hodně vydřela. Statistiky nám ukazují mnoho neproměněných šancí, technických chyb nebylo až tolik, ale ty neproměněné příležitosti nám braly hodně sil. Asi mi neuvěříte, kolik jich bylo, ale naše vedoucí týmu je přesná, bohužel to číslo je 37. Kdybychom jen třetinu dokázali proměnit, nebylo by tolik trápení. Na druhou stranu je pozitivní, že si střelecké příležitosti dokážeme vypracovat. I v tomto utkání naše obrana dominovala nad útočnou fází. Kladné je, že děvčata dokázala zvítězit, i když trápení z naší strany bylo více než dost. Tento zápas vyšel naší rychlonohé Anně BÍLÉ, které především díky přihrávkám brankářky a děvčat z pole vycházelo zakončování z první vlny. Jejích 12 branek bylo pro vývoj tohoto utkání spolu se sedmnácti zákroky Andy BUCHTOVÉ v brance vždy v důležitém okamžiku zcela zásadní. Poděkování patří všem hráčkám za to, jak se na hřišti dokázaly vydat ze všech sil a utkání dotáhnout ke zdárnému konci. Věřím, že se nám podaří v nějaké reálné době posunout k větší jistotě. Pokud vydáme více sil v tréninkových jednotkách, ubude trápení v zápasech. Jinak to prostě nejde. V závěru už jen poděkuji všem, kteří nám drželi palce přímo na místě a realizačnímu týmu za perfektní práci.“
Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Laura MAYHOUB – brankařky, Anna BÍLÁ – 12, Klára BLAHUTOVÁ – 1, Sára HŘIVNOVÁ – 1, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 1, Daniela MORÁVKOVÁ, Claudia RAMPOVÁ – 5/2, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 1, Kateřina VYSLOUŽILOVÁ – 4, Jana PUŽOVÁ. Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ,
Trenér: Jiří MARŠÍK, Asistenti trenéra: Josef VOHANKA a Petr SOBOTÍK.