Aktuality, Starší žákyně

Oblastní soutěž starší žákyně PKSH 1.kolo

Vzhledem k virózám a nemocem jen horko těžko dával realizační tým starších žákyň dohromady hráčky, které mohly v neděli 3.10.2021 odcestovat k prvnímu kolu oblastní soutěže organizované Plzeňským krajským svazem házené pod názvem Plzeňská liga starších žákyň. Nakonec se podařilo poskládat osm hráček a dvě brankařky s tím, že vždy jedna brankařka vypomůže i v poli. Bohužel ani tento záměr nakonec nevyšel, protože naší jedné brankářce se udělalo nevolno a do hry nemohla zasáhnout. Takže na střídání zůstaly pouze dvě hráčky. Minutáž na jednotlivá utkání je nastavená na 2 x 18 minut, což je pro takový počet hráček opravdu náročné. Naše mládí takto muselo zvládnout tři zápasy. V tento den se potkaly jen s plzeňskými soupeři, a to s DHC „A“ a „B“ a s VŠ.
Postřehy Jiřího Maršíka, trenéra týmu mladších žákyň: „O výsledcích ze zde bavit nebudeme, protože ty pro nás nejsou v tuto chvíli podstatné. Více jak polovina našich holek je až o dva roky mladší než hráčky soupeře. My budeme tyto turnaje využívat jako možnost hrát proti kvalitním soupeřům s cílem se postupně zdokonalovat ve všech činnostech a v jednotlivých kláních dávat potřebný prostor k prezentaci na hřišti vždy všem přítomným hráčkám. V těchto třech zápasech všechny naše hráčky odvedly maximum, v určitých momentech si tzv. hrábly až na samé dno, a přesto se nehlásily o střídání. V průběhu dne předvedly mnoho krásných a kreativních akcí nejen jako jednotlivci, ale i ve spolupráci dvou a více hráček. V neděli nám dělaly svým přístupem opravdu radost, byly vnímavé a na hřišti se opravdu hodně snažily. Všem patří velké poděkování a pochvala a zvláště ještě děkuji Janě PUŽOVĚ a Lauře MAYHOUB, které ještě po návratu napomohly k vítězství mladších dorostenek ve druholigovém zápase proti Slavoji Tachov. Další prezentace této kategorie bude ve sportovní hale Milana PROKEŠE v neděli 10.10.2021 od 8,30 hod.“
Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Eliška SOUKUPOVÁ a Laura MAYHOUB – brankařky, Kateřina JEŽKOVÁ – 1, Markéta KONIGOVÁ – 9, Natálie MATEJKOVIČOVÁ – 1, Jana PUŽOVÁ – 5, Nina SALAJKOVÁ – 3, Žaneta ŠANDOVÁ – 9, Dominika ZATIEKOVÁ, Lucie DOČEKALOVÁ – 1.
Vedoucí týmu: Josef VOHANKA. Trenér: Jiří MARŠÍK.

Sdílet