Aktuality, Klub

Pod pokličkou turnaje O štít města Chebu 2021

Reprezentační házená v Karlovarském kraji! Tradiční turnaj O štít města Chebu přivítá čtyři národní týmy žen a juniorek, které odehrají svá utkání ve sportovní hale v Chebu a v Lázních Kynžvart.
Ve dnech 25. – 27.11.2021 se uskuteční 47. mezinárodní turnaj v házené žen „O štít města Chebu“. Letošní ročník proběhne potřetí v řadě také v juniorské kategorii. Turnaje se zúčastní reprezentační výběry České republiky, Islandu, Norska a Švýcarska. Pro seniorskou kategorii se jedná o finální přípravu před prosincovým Mistrovství světa ve Španělsku a juniorky se chystají na červnové Mistrovství světa ve Slovinsku.

Pořadateli tohoto tradičního turnaje jsou Český svaz házené ve spolupráci s nově vniklým Karlovarským krajským svazem házené, dále pak FK Hvězda Cheb a HC Hvězda. Celý turnaj se uskuteční za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje a Národní sportovní agentury. Výkonný organizační štáb je složen z dvojice Josef Heřmánek a František Vondrášek, ředitelem turnaje je Václav Sýkora, místopředseda FK Hvězda Cheb. Organizační výbor je však mnohem širší a tvoří jej funkcionáři pořadatelských subjektů. Ti všichni spolu se zástupci zúčastněných týmů se sejdou ve čtvrtek 25.11.2021 v dopoledních hodinách na radnici města Chebu, kde proběhne zahajovací technický meeting před turnajem.

Dlouhodobou šňůru jedinečného turnaje pro ženské reprezentační výběry, který je nejstarším v Evropě, přetrhl pouze covid v roce 2020. V tu dobu hostila chebská sportovní hala pouze přípravný kemp reprezentačních celků bez možnosti zápasové konfrontace. Letošní ročník zdobí účast významných házenkářských federací a pořadatelé jsou rádi, že turnaj proběhne za účasti hned osmi týmů.

Není překvapující, že přípravy na akci jsou dlouhodobé a velmi náročné. Ve skutečnosti se jedná o dvě oddělené akce tzn. dva turnaje, které využívají sportovní halu v Chebu a sportovní halu Milana Prokeše v Lázních Kynžvart. Pokud nahlédneme pod pokličku organizačního výboru, dojdeme k tomu, že dílčí výsledek se skládá z mnoha aktivit, které je potřeba poskládat, tak aby do sebe perfektně zapadla. Pro zúčastněné týmy je nutné zajistit mimo jiné převoz z letišť v Praze a Mnichově, nezbytné je najít ubytování a regeneraci v odpovídající kvalitě, které v letošním ročníku poskytuje Hotel Slavie, Modrý věžák, Hotelový resort Stein a hotel Komorní hůrka v Chebu, Hotel Harvey ve Františkových Lázních, Penzion nad halou a Léčebné lázně v Lázních Kynžvart. Nesmíme zapomenout na tréninkové prostory, které poskytují sportovní hala v Chebu, sportovní hala Milana Prokeše v Lázních Kynžvart a sportovní hala u ZŠ Františkovy Lázně. V neposlední řadě je nutné připravit doprovodný program pro účastníky turnaje, poskládat širokou pořadatelskou službu a sehnat sponzory a partnery turnaje, kteří mají zájem podporovat sport a házenou obzvlášť. Kromě hlavních partnerů, mezi které patří město Cheb, Karlovarský kraj, Národní sportovní agentura, Český svaz házené, se na turnaji podílí ať finančně nebo organizačně řada menších sponzorů. V tuto chvíli je možné zmínit BONATE LÉKÁRNY, ZLATNICTVÍ ALTMAN, HÁZENÁ KYNŽVART, STAROPRAMEN, ERDINGER, RESORT SMRČINA, AB METAL RECYCLING a Karlovarský krajský svaz házené. Kompletní dopravní infrastrukturu turnaje zajišťuje CK JANA. Další sponzoři jsou v jednání.

České národní týmy využívají pohostinnost organizátorů již od pondělí 22.11.2021, které jim tradičně poskytuje skvělé podmínky pro přípravný kemp před samotnou akcí. Tentokrát oba týmy zůstávají na místě i po turnaji. Ženy se v úterý 30.11.2021 rovnou z Chebu na pražské letiště odkud odlétají do dějiště Mistrovství světa.

Diváci se v letošním roce mohou těšit na atraktivní utkání. V částečně zrekonstruované městské sportovní hale v Chebu jsou na programu tato utkání:

ČTVRTEK 25.11.2021

16:00 ISLAND – NORSKO juniorky

18:00 ISLAND – NORSKO ženy

20:00 ČR – ŠVÝCARSKO ženy

PÁTEK 26.11.2021

16:00 NORSKO- ČR juniorky

18:00 NORSKO – ČR ženy

20:00 ŠVÝCARSKO – ISLAND ženy

SOBOTA 27.11.2021

10:00 ČR – ISLAND juniorky

12:00 NORSKO – ŠVÝCARSKO ženy

14:00 ČR – ISLAND ženy

16:00 VYHLÁŠENÍ TURNAJE

Nová sportovní hala Milana Prokeše se stane v letošním roce dějištěm hned třech juniorských utkání.

ČTVRTEK 25.11.2021

16:30 ČR – ŠVÝCARSKO juniorky

PÁTEK 26.11.2021

16:00 ŠVÝCARSKO – ISLAND juniorky

SOBOTA 27.11.2021

10:00 NORSKO – ŠVÝCARSKO juniorky

Vstupenky na jednotlivá utkání hraná v Chebu budou v předprodeji od 1.11.2021 prostřednictvím www.kcsvoboda.cz. Vstupenky na utkání hraná v Lázních Kynžvart budou k dispozici vždy dvě hodiny před utkáním na místě konání.

Na závěr osobní pozvánka od Josefa Heřmánka, který je organizátorem této velké akce osmým rokem: „Rád bych pozval diváky na kvalitní házenou. Samotná utkání slibují dramatické klání. Pikantní může být hned čtvrteční zápas našich žen se Švýcarskem, které náš výběr vyřadil v dubnu 2021 v kvalifikaci na MS 2021. I utkání Norska slibují atraktivní podívanou, jelikož norské výběry patří k nejlepším na světě. Rád bych chtěl osobně poděkovat všem partnerům, sponzorům a organizátorům za podporu, bez které by se tento velký turnaj s bohatou minulostí nemohl uskutečnit.“

Zdroj: https://www.handball.cz/aktualita/o-stit-mesta-chebu-listopad-2021

Sdílet