A-TÝM, Aktuality

Česká nejvyšší ženská soutěž byla rozlosována

Příští ročník MOL Ligy bude hrát osm českých a čtyři slovenské kluby. Po sérii náročných jednání dospěly oba svazy společně s kluby k rozhodnutí, interliga se bude dál hrát bez hostujících týmů včetně loňského polského účastníka z Chorzówa.

Od příštího ročníku MOL Ligy se počet účastníků sníží ze 14 na 12. V soutěži nebude pokračovat žádný hostující celek včetně polského Chorzówa. O interligu stála také ukrajinská Galyčanka, svoji žádost ale stáhla. V sezóně 2022/2023 nastoupí s konečnou platností osm českých a čtyři slovenské kluby.

„Jsme rádi, že i pro nadcházející sezonu zůstává generální partner MOL,“ podotýká prezident ČSH Ondřej Zdráhala. „Budeme pokračovat v tom, abychom posouvali ženskou házenou dál a to jak na sportovním, tak marketingovém poli. Máme skvělé házenkářky, které nám dělají reklamu i v zahraničí.”

V nejvyšší soutěži se udržel Zlín, který vyhrál obě barážová utkání proti vyzyvateli z druhé ligy – Kunovicím. Právě moravský celek vyzve na úvod soutěže českého mistra z Mostu, slovenský mistr, Michalovce, bude zase začínat na palubovce pražské Slavie.

„Úroveň MOL Ligy prokazatelně roste. Jsme rádi, že se navíc české týmy hlásí do evropských pohárů. Most usiluje o Ligu mistryň, Plzeň o Evropskou ligu a Slavia s Kynžvartem o Pohár EHF,“ dodává prezident Českého svazu házené. Jedním z nadcházejících cílů je zvýšení objemů přenosů na televizních obrazovkách.

Nadcházející ročník odstartuje zkraje září.

Složení MOL Ligy pro sezonu 2022/23: MŠK Iuventa Michalovce (SVK), DHK Baník Most, HC DAC Dunajská Streda (SVK), Házená Kynžvart, DHC Plzeň, DHK Zora Olomouc, Sokol Písek, HK Slovan Duslo Šaľa (SVK), DHC Slavia Praha, DHC Sokol Poruba, Handball PSG Zlín, AHT HC Tatran Stupava (SVK)

1. kolo MOL Ligy: Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa, 3. 9. 2022 (16:00)

2. kolo MOL Ligy: Iuventa Michalovce – Házená Kynžvart, 10. 9. 2022

3. kolo MOL Ligy: Házená Kynžvart – Handball PSG Zlín, 17. 9. 2022

4. kolo MOL Ligy: TJ Sokol Písek – Házená Kynžvart, 24. 9. 2022

5. kolo MOL Ligy: Házená Kynžvart – DHK Baník Most, 8. 10. 2022

Zdroj: www.handball.cz

Sdílet