Aktuality, Starší žákyně

S nadšením dokázat nemožné! To předvedlo devět starších žákyň na domácím Pololetním turnaji!

Devátý ročník Pololetního turnaje, který pořádá Házené Kynžvart pro kategorii mladších a starších žaček, je za námi. Tentokrát se do našeho městečka sjelo dvanáct týmů v kategorii mladších a osm v kategorii starších žaček, což značilo, že se v průběhu prodlouženého prázdninového víkendu odehrálo ve sportovní hale Milana Prokeše a také ve sportovní hale v Chodové Plané celkem 76 zápasů.

Turnaj pro starší kategorii probíhal pouze v kynžvartské hale systémem každý s každým v minutáži 1 x 25 minut na zápas. Naše mládí k prvnímu zápasu naskočilo přesně v pátečním poledni a utkalo se s týmy v tomto pořadí: HC Háje Praha 20 : 11, Sokol Písek 14 : 4, HC Hvězda Cheb 17 : 6, Spartak Ústí nad Labem 14 : 14, DHK Baník Most 19 : 9, VŠ Plzeň 10 : 9. K poslednímu utkání, které mělo potvrdit zisk zlatých medailí, naše házenkářky naskočily opět přesně v nedělním poledni proti HBC Strakonice 1921 a po vítězství 18 : 7 před zaplněnou halou nenechali nikoho na pochybách, že jim po tomto víkendu zlaté medaile opravdu právem patří.

Dovolte mi klasické krátké ohlédnutí: „Už ve čtvrtek jsem měl velké obavy, jak víkend a hlavně sobotu, ve které bylo nutno odehrát čtyři zápasy, naše děvčata v tak malém počtu zvládnou. Tým nebylo možno doplnit, protože naše mladší žákyně hrály ve své kategorii. Ovšem děvčata mě sama přesvědčila, ať si nedělám starosti, že to prostě dají. A světe div se, daly to opravdu skvěle. Co se týče ohlédnutí za naší hrou, vyzdvihl bych především tři momenty. Na první místo stavím sebevědomě zvládnuté utkání s Pískem, který, i když taky nebyl kompletní, má svou velkou herní kvalitu. Tu potvrdil, když si od nás odvezl bronz. Další v pořadí a druhý důležitý moment vidím v utkání s Ústím nad Labem. Tento tým má turnaj od turnaje vzrůstající výkonnost, hráčky jsou pohybově a kondičně dobře vybavené a produkují rychlou házenou. Ve vzájemném zápase jsme to byli my, kdo honil koně za ocas. Dvakrát naše házenkářky dokázaly smazat tříbrankové manko a opravdu vybojovat důležitý bod, který, i když jsme to v tu chvíli ještě nevěděli, měl nakonec cenu zlata. A třetí skvělý počin předvedly naše svěřenkyně v sobotním čtvrtém utkání proti favorizované VŠ Plzeň. I když sil nebylo na rozdávání, tak s nadšením a houževnatostí si udržovaly mírné vedení po celý zápas. Byla to oboustranná bitva na postavené obrany, plná soubojů jedna na jednu, která vyústila v naše důležité jednobrankové vítězství, které nás v konečném zúčtování posunulo o jediný bodík právě před tohoto soupeře. Nejen ctí pro nás všechny, ale hlavně velkým přínosem, oporou a takzvaně skrytou silou pro nás, byla přítomnost Lenky ČERNÉ po celou dobu turnaje na naší lavičce.“

A jak ona sama vnímala tyto tři dny?  „Od pátku do neděle jsem měla možnost být součástí týmu starších žaček na Pololetním turnaji. V pátek sedm utkání před námi s jednou střídající hráčkou a jednou brankařkou. Trenér Jirka MARŠÍK apeloval na hráčky, aby i v tomto složení hrály na plno a bez tlaku na umístění ukázali to nejlepší, co v nich je. Chtějí vyhrávat – říkal mi a děly se věci! Sedm utkání plných emocí! Houževnatost a bojovnost i přes nepříznivý průběh utkání se Spartakem Ústí nad Labem, odhodlanost vyhrát s družstvem VŠ Plzeň a především obětavost na hřišti hrát jedna za druhou s pověstným kynžvartským srdcem ve všech utkáních. S velkou radostí a hrdostí jsem tak jako děvčata přebírala v neděli zlatou medaili. Mou radost zdvojnásobilo vyhlášení Markéty KÖNIGOVÉ nejlepší střelkyní a Laury MAYHOUBOVÉ nejlepší brankařkou turnaje. Navíc ve večerním utkání MOL ligy žen tato houževnatost a kynžvartské srdce zůstaly na palubovce a po úspěchu našich mladých nadějí i ženy pokračovaly ve spanilé jízdě a porazily Písek 36 : 29! To byl parádní víkend, který mi přinesl plno krásných zážitků, za které všem srdečně děkuji“.

Nejen tyto dvě vyhlášené ale stojí za úspěchem týmu. Opravdu všechny hráčky dala svá důležitá procenta pro úspěch celku. Žaneta ŠANDOVÁ s Janou PUŽOVOU odvedly skvělou práci ve spojkové řadě především v postupném útoku. Nina SALAJKOVÁ zvládla skvěle úlohu na křídle přes ruku a úspěšně alternovala i na střední spojce. Téměř stoprocentní střeleckou úspěšnost měla na levém křídle Lucie BUREŠOVÁ, které se dařilo vsítit branku vždy v důležitém momentu utkání. Kateřina JEŽKOVÁ rostla zápas od zápasu a byla pilířem především na našem brankovišti. Svou úlohu skvěle zvládla i naše méně zkušená hráčka Karolína ABRAHÁMOVÁ. A pokud byla v brance Eliška SOUKUPOVÁ, byť s menším rozsahem, i ona měla skvělou úspěšnost a blýskla se několika skvělými zákroky. Tento turnaj se našemu mládí opravdu povedl, přestože nám hodně chyběla Linda BAŤKOVÁ a dlouhodobě nemocná Adéla NOVÁKOVÁ, obě byly s námi po celý víkend a i jim byly na krk pověšeny zlaté medaile. Adéla už se k týmu pomalu připojí i aktivně a Lindě přejeme to samé v co nejkratší době. Díky děvčatům, díky Vám všem, kteří jste nás podpořili z hlediště, díky organizačnímu týmu, rozhodčím, soupeřům a v neposlední řadě všem z našeho týmu realizačního. Všichni jste odvedli skvělou práci.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Laura MAYHOUB a Eliška SOUKUPOVÁ – brankařky, Karolína ABRAHÁMOVÁ – 1, Kateřina JEŽKOVÁ – 5, Markéta KONIGOVÁ 32, Jana PUŽOVÁ – 21, Nina SALAJKOVÁ – 13, Žaneta ŠANDOVÁ – 29, Lucie BUREŠOVÁ – 11.

Vedoucí týmu: Hana ŠPAČKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Lenka ČERNÁ a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Linda BAŤKOVÁ.

Autor: Jiří MARŠÍK, trenér mládeže Házená Kynžvart

Sdílet